+۱۰ ایده کسب درامد از اینترنت

این روزها، فرصت های مختلفی وجود دارد تا کسب و کار اینترنتی خودتان را شروع کنید. اگر در اینترنت جستجو کرده باشید، حتما فهرستهای بالا بلندی از ایده های کسب و کار اینترنتی و کسب درامد از اینترنت را دیده اید. ولی قصد دارم در این مقاله فهرستی از ایده هایی که به ذهن خودم یا […]

این روزها، فرصت های مختلفی وجود دارد تا کسب و کار اینترنتی خودتان را شروع کنید. اگر در اینترنت جستجو کرده باشید، حتما فهرستهای بالا بلندی از ایده های کسب و کار اینترنتی و کسب درامد از اینترنت را دیده اید. ولی قصد دارم در این مقاله فهرستی از ایده هایی که به ذهن خودم یا حتی شما می رسد؛ همراه با مدل درامدی و موارد آن را فهرست کنم.

خب همانطور که در تصویر بالا می بینید، پیش بینی رشد کسب و کار اینترنتی در سال ۹۷، ۲۵% بوده است. درضمن میزان تعداد شاغلان در هر حوزه مشخص شده است.

ایده های کسب درامد از اینترنت که در فهرست ایده های کسب و کار اینترنتی خواهید دید، را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

 1. ایده هایی که نیاز به مهارت یا تخصص دارند یا ایده هایی که نیازی به مهارت یا تخصص ندارند فقط کافی است خلاقیت را چاشنی کارتان کنید.
 2. ایده های کسب درامد از اینترنت که ساده هستند یا ایده هایی که خاص هستند.
 3. ایده های کسب و کاراینترنتی که در ایران هنوز انجام نشده اند یا ایده های کسب و کار اینترنتی که در ایران موجود هستند اما به روشی جدید معرفی شده اند.
 4. ایده های کسب درامد اینترنتی که نیاز به سرمایه ندارند یا ایده هایی که نیاز به سرمایه اولیه دارند.

شما هر نوع ایده کسب و درامد اینترنتی را می توانید شروع کنید، موردی که مهم است:

 • ایده ای که واقعا نیاز قشری از مردم را برطرف سازد.
 • همینطور شما به انجام آن اشتیاق و پشتکار داشته باشید.

با خواندن هریک از این ایده ها و موارد توضیح داده شده در آن، حتما ایده هایی هم به ذهن شما خطور می کند. پس قبل از این که این لیست را مطالعه کنید، حتما یک کاغذ و قلم کنارتان باشد، تا ایده هایی که به ذهن تان می رسد را یادداشت کنید.

ایده های کسب و کار اینترنتی

ایده شماره ۱ کسب درامد از اینترنت: سایت تخصصی در حوزه موسیقی

اگر در اینترنت جستجو کنید، بیشتر سایت های موسیقی فقط دانلود موسیقی هستند و بصورت تخصصی درمورد موسیقی، نیستند. اگر شما در موسیقی مهارت دارید یا اطلاعات زیادی در این زمینه دارید، توانید از این ایده برای شروع کسب و کار اینترنتی استفاده کنید.

 • تولید محتوای تخصصی: افرادی هستند که علاقمند به این حوزه هستند، می توانید برای این افراد محتوای تخصصی تولید کنید. البته می توانید از مبتدی شروع کنید تا پیشرفته. نیاز نیست همان ابتدای کار شما هم در این حوزه اطلاعات پیشرفته ای داشته باشید. همان اطلاعات خوبی که دارید ممکن است خیلی هم نداشته باشند، و دنبال آن باشند. پس اطلاعات خودتان را دست کم نگیرید. می توانید این اطلاعات را بصورت رایگان و درعوض گرفتن ایمیل و یا شماره موبایل کاربران، قراردهید یا اطلاعاتی را بصورت محصول درآورید.
 • مجله انلاین موسیقی: کتاب های الکترونیک دانلودی یا بصورت توکار در سایتتان قراردهید.
 • بیوگرافی هنرمندان حوزه موسیقی
 • راهنمای خرید ساز مناسب: می توانید راهنمای جامع و کاملی از هر ساز برای افراد مبتدی و دیگرافراد را تولیدکنید.
 • قراردادن نت انواع ساز: می توانید نت های انواع سازها را برای دانلود قراردهید. می توانید بخشی را بصورت رایگان و پکیج های هر ساز را بصورت محصول دانلودی قراردهید.

مدل درآمدی ایده شماره ۱:

 • ساخت آهنگ، نت و ریتم: اگر در ساخت اهنگ، نت و ریتم، مهارت دارید یا حتی اگر افرادی را می شناسید یا می توانید پیداکنید، می توانید در سایتتان، قسمتی برای درخواست آهنگ، نت و ریتم قراردهید. البته که این کار وقتی که اعتبار سایت بالا رفت، خیلی راحت قابل انجام است. با قراردادن محتوای تخصصی، که بخشی از آن بصورت رایگان است و همینطور قراردادن رایگان بخشی از آهنگ، نت و ریتم هایی که از قبل ساخته اید، می توانید اعتبار سایت را بالا ببرید. البته با قراردادن تصویر ویدئویی، متن هایی از افرادی که قبلا درخواست داده اند و راضی هستند تاحد زیادی می توانید اعتبار زیادی کسب کنید.
 • فروش لوازم مصرفی سازها: مدل درآمدی دیگر، فروش ابزار، لوازم و تمام مواردی که افرادی که در حوزه موسیقی مشغول هستند، به آن نیاز پیدا می کنند. البته باز باید در مورد این لوازم محصولات با کیفیت قراردهید.
 • دایرکتوری آموزشگاه های موسیقی: می توانید با گرفتن مبلغ ماهانه یا سالانه از آموزشگاه های موسیقی، امکان معرفی آموزشگاه ها را قراردهید.
 • آموزش آنلاین: می توانید آموزش تئوری پایه موسیقی و انواع سازها را بصورت آنلاین آموزش دهید. باز باید به یک نکته توجه کنید و آن هم، پشتیبانی بعد از آموزش است. مثلا می توانید امکان قراردادن رفع اشکال بصورت آنلاین را فراهم کنید.
 • بازارچه فروش ساز دست دوم: ممکن است افرادی باشند، که به ساز دسته دوم نیاز نداشته باشند. ساز موردنظر را در سایت شما قرار می دهند و شما هم پورسانت خودتان را می گیرید.

ایده شماره ۲ کسب درامد از اینترنت: ثبت و فروش دامنه

 • خلاقیت و زمان: در این ایده نیاز زیادی به خلاقیت و  زمان دارد. باید فهرستی از نام دامنه هایی که در هر حوزه ممکن است جالب و خلاقانه باشد، آماده کنید. دامنه ها را ثبت کنید و آنها را در سایتی که خودتان راه اندازی کرده اید یا از سایت هایی که در این زمینه وجود دارند، استفاده کنید.

سایت های name.hostiran.net، namemesh.com و https://expireddomains.io/ به شما در انتخاب نام دامنه کمک می کند.

 • نیاز به سرمایه اولیه کم تا زیاد، خواب سرمایه: البته در نظر داشته باشید، این کار به سرمایه اولیه نیاز دارد، و درضمن مشخص نیست دقیقا چه زمانی این دامنه ها بفروش می رسد.

درضمن برای فروش دامنه راه های زیر را دارید:

راه اول: ساخت یک فایل index.html و قراردادن ادرس تلفن و بقیه موارد تا خریداران درصورتیکه این دامنه را با جستجو و … پیداکردند، با شما مکاتبه کنند.

راه دوم: ساخت یک سایت و قراردادن دامنه های ثبت شده در آن

راه سوم: استفاده از سایتهایی که در این زمینه کار می کنند مثل rond.ir

 • بالابردن احتمال فروش و کم کردن زمان آن: اگر نام دامنه با توجه به حوزه موردنظر، خلاقانه انتخاب شده باشد و البته حوزه هایی که روز به روز به سایت های آن حوزه اضافه می شود، به احتمال زیاد، خیلی زود و با قیمتی خیلی خوب می توانید دامنه را بفروش برسانید.مثلا می توانید دامنه هایی که در حوزه فروشگاهی است، ثبت کنید.
 • شروع با دامنه های ir و استفاده از سایت nic.ir: البته پیشنهاد می شود که از دامنه های ir شروع کنید که ریالی می باشد، و هزینه خیلی کمی هم دارد. درضمن در سایت nic.ir، در قسمت دامنه های آزاد شده، فهرستی از دامنه هایی که قبلا ثبت شده اند ولی تمدید نشده اند، قرارگرفته اند. می توانید براحتی دامنه های خوب را انتخاب و ثبت کنید.

ایده شماره ۳ کسب درامد از اینترنت: مجله تخصصی آنلاین

 • این ایده با سایت خبری یا سرگرمی کمی تفاوت دارد.
 • ویژگی بارز آن این است:
  • اول اینکه در مجله تخصصی انلاین درمورد یک حوزه تخصصی محتوا وجود دارد .
  • دوم اینکه درواقع غیر از محتوای متنی و دیگر انواع محتوا، محتوای نمایشگر آنلاین مجله وجود دارد. یعنی اینکه کاربر بتواند مجله را ورق بزند.
  • کاربر بتواند هر صفحه را جداگانه ذخیره کند.
  • به علت اینکه تقریبا با بقیه سایت های خبری و سرگرمی متفاوت است و در آن خلاقیت وجود دارد، مخاطبین بیشتری خواهد داشت.
  • باید محتوایی که دارید را به pdf تبدیل کنید و با استفاده از یک افزونه PDF Viewer Embed شده در سایت، بتوانید آن را در سایت نمایش دهید. البته اگر بخواهید حالت ورق زدن هم داشته باشد می توانید از افزونه ۳D Flipbook – dFlip  استفاده کنید.

مدل های ایده شماره۳: درآمدی مجله آنلاین

 • تبلیغات: مثل هر نوع سایت محتوایی، می توانید تبلیغات بگیرید و در سایت نمایش دهید. فقط باید به این نکته که هرچه تبلیغات به محتوا مرتبط باشد، بهتراست دقت کنید.
 • فروش کالا: درصورتیکه کالایی دارید می توانید آن را بفروش برسانید. البته که کالای مرتبط با محتوا بهتراست.
 • همکاری در فروش: این روش هم با توجه به ارتباط محصولات با محتوا و ترافیک بالای سایت، گزینه خوبی می تواند باشد.
 • قبول کردن معرفی یک کسب و کار در قالب محتوا: می توانید درعوض گرفتن هزینه، محتوای تولیدشده توسط خودتان یا مشتری، محتوای موردنظر را برای معرفی کسب و کار، محصول و … در سایت قراردهید و در ازای قراردادن محتوا، کسب درامدکنید.

ایده شماره ۴ کسب درامد از اینترنت: راه اندازی سایت برای مادران کم تجربه

اگر شما یک مادر هستید، می توانید تجربیات خود را در مورد مسائل خاص خانم ها از ابتدای بارداری تا موارد بعد از آن در اختیار خانمهایی که تازه باردارشده اند، قراردهید. مادران امروزی بیشتر نسبت به گذشته، بیشتر دنبال اطلاعات هستند. اطلاعاتی که شما دارید برای والدین مفیدخواهدبود.

مثلا درمورد تغذیه مادر در طول بارداری و البته بعد از آن، می توانید اطلاعات مفیدی تولید کنید. می توانید مسائل موجود را از سایتهای پرسش و پاسخی که در ایران وجود دارند، بررسی کنید و طبق این اطلاعات، محتوای مفیدی برای مادران کم تجربه تولیدکنید.

مدل های درامدی سایتی برای مادران کم تجربه

  • همکاری در فروش یا فروش کالاهای مناسب دوران بارداری و بعد از آن: ممکن است خانم هایی در طول بارداری نیاز به امکاناتی خاص یا رفاهی داشته باشند. این کالا ها را می توانید خودتان بفروشید یا همکاری در فروش انجام دهید. برای این کار فقط نیاز به یک فروشگاه اینترنتی دارید.
 • عضویت پولی: می توانید در کنار محتوای رایگانی که قرار می دهید، اطلاعاتی خاص مثل برنامه های خاص ماه های بارداری و بعد از آن را، در قالب عضویت پولی، قراردهید. تا کاربران با خرید عضویت های ماهانه و سالانه به این محتوا دسترسی داشته باشند.
 • خدمات مشاوره ای: می توانید افراد مشاوره حرفه ای را پیداکنید با انها قرارداد ببندید و از انها بعنوان مشاور مادران استفاده کنید. در سایت هم بخشی برای مشاوراه انلاین یا غیر انلاین بصورت پولی قراردهید.
 • آموزش های انلاین: می توانید آموزش هایی را خودتان یا توسط افراد متخصص این حوزه بسازید و آن را در سایت بفروش برسانید. البته باید مشخص کنید حق انحصاری آن برای شماست نه آن افراد متخصص.

ایده شماره ۵ کسب درامداینترنتی: راه اندازی انجمن های تخصصی موضوعات خاص و نایاب

 • الان مثل گذشته زیاد خبری از سایت های انجمن ها(فروم ها) نیست. البته که هنوز هم انجمن های فعال در حوزه های کمی وجود دارند.
 • شما می توانید درمورد موضوعات تخصصی و حتی موضوعاتی که انجمن ها یا حتی سایتی در مورد آن، وجود ندارد، انجمن هایی راه اندازی کنید. فقط برای شروع باید خودتان با یک نام کاربری متفاوت سوالات چالشی در مورد شاخه های مختلف موضوع، مطرح کنید و خودتان بعنوان مدیر انجمن یا بخش مربوطه، جواب آن را بطو کامل، یا بخشی از جواب را بدهید.
 • می توانید ایده انجمن تخصصی را برای ایده قبلی هم استفاده کنید. یعنی در سایت، یک انجمن تخصصی راه اندازی کنید.
 • برای متمایزشدن نسبت به رقبا، می توانید برای انجمن، اپلیکیشن هم بسازید.
 • حتما Gamification یا بازی گونگی که به طور پیش فرض در سیستم های انجمن ساز وجود دارد یا بررسی و از آن استفاده مفید کنید تا هم تعداد کاربران بیشترشود و هم تعداد پست های انجمن.

مدل درامدی ایده شماره ۵

 • تبلیغات : می توانید با توجه به موضوع انجمن، تبلیغات مرتبط در انجمن قراردهید.
 • فروش کالاهای مرتبط در انجمن
 • همکاری در فروش
 • برگزاری دوره های آنلاین: پس از مدتی که انجمن شما فعال و دارای تعداد زیادی کاربر و پست شد، می توانید دوره مجازی هم قراردهید و از این روش هم کسب درامد کنید.

ایده شماره ۶ کسب و کار اینترنتی: مدرس سایت های اموزش انلاین شوید

سایت های ایرانی آموزش انلاین در حوزه های مختلف مخصوصا IT در حال افزایش است. اگر در اینترنت جستجو کنید سایت های معروف این حوزه را پیدا می کنید. اگر در حوزه ای مهارت یا تخصص دارید، می توانید بعنوان مدرس در این سایت ها مشغول شوید.

 • سایت با ترافیک زیاد در حوزه ای که می خواهید اموزش دهید پیداکنید. تا پستانسیل درامد شما افزایش یابد.
 • شما فقط روی ساخت آموزش و پشتیبانی آموزش، تمرکز بکنید. تمام موارد ساخت سایت، مسائل فنی، بازاریابی توسط سایت موردنظر انجام می شود.
 • ممکن است می خواهید بعدا سایت خودتان را درست کنید، می توانید با کار توی این حوزه، تجربیات خوبی بدست آورید.
 • به حق کمیسیون سایت ها دقت کنید. برخی سایت ها تا ۵۰% درامد شما را بعنوان کمیسون بر می دارند.

سایت های موجود آموزش انلاین

 • فرانش
 • وب یاد
 • یاد آپ
 • لرن فایلز
 • دانشجویار

ایده کسب و کار اینترنتی شماره ۷: فروش محتوا

همینطور که تا الان متوجه شده اید، محتوا نقش اساسی در بین ایده ها دارد، پس می توانید محتوا بفروشید و کسب درامد کنید. فروش محتوا یکی از بزرگترین تجارت هستند. الان نسبت به گذشته، مردم بیشتر دنبال اطلاعات در زمینه های مختلف هستند.

 • کاربران، آماده هزینه برای محتوای آماده و شسته رفته و خلاصه هستند. الان نسبت به گذسته مردم کم حوصله شده اند و دیگر دنبال اطلاعاتی که حتی ممکن است در اینترنت بصورت رایگان باشد، نیستند. به این علت که اطلاعات موجود در اینترنت سازماندهی ، خلاصه و رنگ آمیزی نشده اند. پس شما می توانید محتوای موردنظر را بصورت خلاصه شده و رنگ امیزی شده آماده کنید.
 • فقط در یک زمینه تخصصی تولید محتوا کنید.
 • با داشتن یک سایت ساده می توانید، تولید محتوا کنید و آن را در قالب های مختلف صوتی، تصویریِ، کتاب الکترونیک، میکرو دیتا در سایت بفروش برسانید. ((محصول آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی))
 • محتوای رایگان بخش مهم سایت شما باشد.

مدل درامدی ایده فروش محتوا

 • فروش محصولات آموزشی: می توانید در حوزه موردنظر که می خواهید تولید محتوا کنید، محصولات آموزشی موردنظر را با تنوع فرمت ها تولید کنید و آن را در سایت بفروش برسانید.
 • فروش حق عضویت: می توانید برای محتواهای خاصی در سایت قراردهید ولی دسترسی آن را فقط برای افرادی که حق عضویت ماهانه را پرداخت کرده اند، قراردهید.
 • برگزاری کارگاه و همایش: می توانید در حوزه تخصصی موردنظر، کارگاه و همایش برگزار کنید. خودتان یا بصورت تیمی از متخصصین کارگاه یا همیش برگزارکنید. بلیت را از طریق سایت خود بفروشید.

ایده شماره ۸ کسب درامداینترنتی: فروش محصولات غذایی خانگی

همانطور که می دانید بخاطر مشغله زیاد و زمان کم، مردم از غذاهای فست فود استفاده می کنند. البته که افراد بسیاری دچار مشکلات زیادی به خاطر تغذیه مناسب، شده اند. و بیشتر متخصصین، در این زمینه هشدار داده اند. راه چاره فقط استفاده از غداهای خانگی باکیفیت، است. شما با داشتن مهیاکردن شرایط لازم می توانید دراین زمینه کسب درامد کنید. فقط بایستی سایتی در این زمینه با امکان دادن سفارش نوع غذا آماده کنید، البته اگر اپلیکیشن آماده کنید ، خیلی بهتراست.

نکات و شرایط لازم مربوط به این ایده

 • آشپزخانه متمرکز یا غیرمتمرکز: اگر می خواهید در یک منظقه خاص از شهر، فعالیت کنید نیازمند آشپزخانه مرکزی هستید و اگر می خواهید در منطقه های زیادی از شهر فعالیت کنید، می توانید خانم های خانه داری که دست پخت خوبی دارند صحبت کنید تا انها غدا را اماده کنند؛ و بعد افرادی برای تحویل گرفتن و تحویل دادن به مشتری نیاز دارید.
 • دریافت مجوزهای لازم: مجوزهای بهداشت لازم را دریافت کنید تا از لحاظ قانونی مشکل پیدانکنید. حتما فرد یا افرادی برای نظارت بر مواداولیه، طبخ عذا و دیگر مراحل داشته باشید.
 • نظرسنجی: حتما در سایت و اپلیکیشن، سیستم نظرسنجی قراردهید تا با استفاده از ان موارد مختلف، بهبود دهید.
 • گوشه بازار: درضمن بخاطر حوزه فعالیت منطقه ای، بازاریابی و جذب مشتری چه در فضای انلاین چه غیرانلاین راحت تراست.

ایده کسب درامد اینترنتی شماره۹ : طراح گرافیک آنلاین

اکثر افرادی که سایت خود را آماده می کنند، از همان ابتدا نیاز به یکسری عناصر گرافیکی هستند. از لوگوی سایت گرفته تا تصاویر موردنیاز برای محتوای سایت. همینطور افرادی که فیلم های اموزشی تولید می کنند.

 • برای شروع کار از خودتان اگر گرافیک کار هستید یا افراد حرفه ای در این حوزه میشناسید، استفاده کنید. بعدا پس از زیادشدن سفارشات، افرادی را استخدام کنید یا با افرادی قرارداد ببندید.
 • سایت خود را اماده کنید. محتوای رایگان مرتبط تولیدکنید.  سیستم سفارش گیری و پرداخت انلاین بسازید.
 • می توانید ساخت بنر، لوگو، اسلایدر، عناصر گرافیکی موردنیاز در محتوا مثل اینفوگرافیک، قالب پاورپوینت و… قبول کنید.

مدل درامدی ایده شماره ۹:

 • کسب درامد به ازای هر سفارش: موردی که در بالا توضیح داده شد.
 • فروش پکیج های آماده : می توانید خودتان طرح های گرافیک آماده تولیدکنید و آنها را بفروشید.
 • می توانید کل گرافیک یک سایت یا یک پروژه تولید محتوا را در دست بگیرید.

ایده کسب درامد اینترنتی شماره ۱۰: سایت سفارش تحقیق و پژوهش علمی و تخصصی

سایت های زیادی در رابطه فروش تحقیق های آماده وجود دارد ولی کار این سایت، متفاوت هست. به این صورت افرادی که نیاز به انجام تحقیق بطور کامل یا بخشی خاص از تحقیق را دارند، در سایت عنوان شده واردشده درخواست را سفارش می دهند.

 • برای برای پیداکردن و استفاده از منابع، باید مسلط به مترجمی زبان انگلیسی باشد.
 • حتما باید اصول تحقیق را بدانید و در این کار تجربه داشته باشید.
 • منابع موردنظر را بشناسید.
 • جستجوی حرفه ای در اینترنت را بدانید.
 • در زمان مناسب این کار را انحام دهید.

مدل درامدی ایده شماره ۱۰:

 • انجام تحقیق کامل با مستندات کافی
 • معرفی منابع لازم برای تحقیق موردنظر
 • پذیرش اصلاح مقالات و ارسال آن به ISI
 • تبدیل تحقیق به زبان انگلیسی

ایده کسب درآمد از اینترنت شماره ۱۱: خرید از سایت های خارجی برای دیگران

همانطور که می دانید ایرنی ها با داشتن هویت ایرانی نمی توانند کارت های بین المللی داشته باشند، از طرفی خیلی از سایت های خارجی هم محصولات و خدماتشان را به کاربران با هویت و IP ایرانی ارائه نمی دهند. از طرفی خیلی از کاربران نیاز به خدمات و کالاهای این سایت ها دارند و خودشان امکان خرید ندارند. شما می توانید سایتی در این زمینه راه اندازی کنید و اموری مثل موارد یادشده را برای مشتریان انجام دهید.

·        داشتن کارت های پرداخت بین المللی

·        خرید کالاهای خاص و ثبت سفارش خدمات  در سایت های خارجی

·        افرادی درامد ارزی دارند، می توانید درامد انها را به ریال تبدیل کنید.

·        برای انتقال پول به دانشجویان خارج از کشور مثل پرداخت شهریه از طرف خانواده انها در ایران

نکات ایده شماره ۱۱:

·        درامدهای ارزی را تبدیل کنید تا دلار ارزان بدست اورید: بواسطه کارمزدی که از کاربران برای تبدیل دلار به ریال می گیرید، و از طرفی دلار را به حساب ارزی خودتان واریز می کند، این باعث می شود وقتی که می خواهید خریدی برای کاربری از سایت خارجی داشته باشید، از کاربر دلار با قیمت معادل تومانی بعلاوه کارمزد می گیرید و از آن طرف هنگام خرید از سایت های خارجی از دلار ارزانی که در حساب دارید، استفاده می کنید، این کار باعث سود در این کار می باشد.

·        آدرس، شماره تلفن و کدپستی خارج از ایران داشته باشید. و از طرفی آشنای معتبر در خارج از ایران داشته باشید. تا فرد موردنظر از کالای خریداری شده شما دریافت کند و برای شما ارسال کند.

·        تهیه کارت های پرداخت بین المللی : در مورد بالا و این مورد حتما باید و بحث مالیاتی را درنظر داشته باشید، برخی از کشورها، روی میزان حساب شما، مالیات می بندند. پس باید کشورهایی مثل امارات رو انتخاب کنید.

·        مدل درامدی شامل کارمزدی که از کاربران برای خرید و تبدیل درامد می گیرید و دریافت دلار ارزان است.

ایده کسب درآمد از اینترنت شماره ۱۲: چاپخانه انلاین

اگر چاپخانه دارید، این ایده کسب و کار اینترنتی مناسب شماست. البته اگر چاپخانه ندارید باز هم می توانید این ایده را عملی کنید. فقط باید چند چاپخانه خوب و متعهد را بشناسید و با آن ها کار کنید. پس می توانید سایت چاپخانه انلاین خود را راه اندازی کنید.

 • درصورت تعداد سفارشات شما به چاپخانه ها، زیاد باشد قیمت سفارشات کمتر می شود.
 • اخذ سفارشات چاپ کارت ویزیت، بروشور، فاکتور، هدایا و تراکت رنگی در سایت.

نکات ایده کسب درامد اینترنتی شماره ۱۲ :

 • ایده کسب و کار اینترنتی، برای شهرهای با امکانات کم مناسب تر است.
 • تعریف سیستم اپلود تصویر و انتخاب جنس و ثبت سفارش: با استفاده از ووکامرس براحتی می توانید این امکانات را راه اندازی کنید. در محصول اموزش ساخت فروشگاه اینترنتی در قسمت هایی در رابطه با این امکانات توضیحات لازم را داده ام.
 • داشتن نمونه طرح های آماده
 • مزیت شما: قیمت مناسب نسبت به بازار، دردسترس بودن شما در هر لحظه از شبانه روز

ایده کسب درامد اینترنتی شماره ۱۳: اجاره وسائل گرانقیمت

در این ایده کسب و کار اینترنتی،درمورد ایده ای که در ایران جای کار دارد، من چند سایت در این زمینه دیدم. ممکن است افرادی بصورت موردی نیاز به یکسری وسائل داشته باشند که خرید انها اصلا برایشان به صرفه نیست. شما می توانید سایتی برای اجاره این گونه وسائل راه اندازی کنید.

 • باید قبما گذاری اجاره وسیله های گران را طوری تعیین کنید که برای اجاره کننده بصرفه باشد.
 • درمورد مواردی مثل نظارت روی این که کالا سالم باشد و بقیه موارد باید راهکارهایی تدوین کنید.
 • از منطقه خودتان شروع کنید.

نکات ایده شماره ۱۳:

 • نیاز به تامین کننده کالا: در حوزه های مختلف نیاز به تامین کننده این کالاها دارید.
 • اپلیکیشن موبایل : استفاده از اپلیکیشن کمک شایانی به شما می کند.
 • بررسی و رفع مشکلات

مدل های درامدی ایده شماره ۱۳:

 • درامد با اجاره مستقیم: اگر کالاهایی خودتان دارید، که درامد مستقیم خواهید داشت.
 • پورسانت اجاره: اگر تامین کنندگان کالا، کالا را تامین می کنند، پورسانت به آنها می دهید.
 • عضویت طلایی نمایندگان: می توانید با قراردادن ویژگی های خاص و معرفی مشتریان بیشتربه نمایندگانی که عضویت طلایی را تهیه کرده اند، درامد بیشتری داشته باشید.

ایده کسب و کار اینترنتی شماره ۱۴: سایت اجاره خودرو

در این ایده کسب و کار اینترنتی، به ایده ای در مورد اجاره خودرو پرداختم. افرادی هستند که به هر نحوی برای مدتی نیاز به خودروشان ندارند، و از طرفی نیاز به اجاره خودرو دارند، با سیستمی که در سایتتان راه اندازی می کنید می توانید هر دو طرف را به هم وصل کنید.

 • نیازی به سرمایه اولیه ندارد. نیازی ندارید خودتان خودرو خریدکنید و انها را اجاره دهید.
 • قراردادن جستجو بین خودروهای قابل اجاره برای مشتریان و از طرفی سیستم جستجو برای صاحبان خودرو ها برای انتخاب مشتریان
 • اپلیکیشن موبایل هم خیلی کمک کننده است.

مدل درامدی ایده شماره ۱۴:

 • گرفتن حق ثبت خودرو برای افرادی که می خواهند خودرو اجاره دهند.
 • گرفتن حق معرفی خودرو برای افرادی که درجستجوی خودرو هستند.
 • اگر خودرو برای خودتان هستید، می توانید خودرو را برای مدت زمان بیشتری اجاره دهید .

ایده کسب و کار اینترنتی شماره ۱۵: سایت هایپرمارکت آنلاین شهرتان شوید

برای کسب درآمد اینترنتی، حتما نباید از کسب و کار جدیدی خلق کنید. می توانید ایده جدید در کسب و کار اینترنتی جدیدی ابداع کنید. کوچک شروع کنید ولی بزرگ فکرکنید. برای داشتن یک هایپر مارکت انلاین در سطح استان، منطقه و کشور باید از شهرخودتان شروع کنید. بخاطر اینکه مشکلات کمتری وجود دارد و راه اندازی این ایده راحت تر است.

 • کاهش ترافیک درون شهری و آلودگی هوا: بواسطه این که برای خرید محصولات از طریق یک فروشگاه انلاین، نیازی نیست مشتری، خانه یا محل کار را ترک کند.
 • صرفه جویی در زمان: خرید زمان می گیرد و ازطرفی ممکن است کاربران وقت خرید را در آن زمان ندارند.
 • برای شروع روی افراد پرمشغله تمرکزکنید
 • قرارداد بستن با فروشگاه های خرد در مناطق مختلف شهر
 • تبلیغات افلاین مهم است و البته انلاین: باتوجه به اینکه از شهرتان شروع کرده اید، شاید تبلیغات افلاین برای معرفی شما بهترباشد.
 • اپلیکیشن: باز هم اپلیکیشن کمک زیادی به شما می کند

نکات ایده شماره ۱۵:

 • محدوده پوشش منطقه ای : می توانید از مناطق کوچک نزدیم به خودتان شروع کنید و کم کم آن را توسعه دهید.
 • قرارداد بستن با پیک های موتوری و آژانس های خودرو: با پیک ها وآژانس های معتبر و خوشنام شهر یا منطقه تان صحبت کنید و همکاری داشته باشید.
 • در زمان های غیرمعمول هم بتوانید خدمات رسانی کنید؟: اگر بتوانید طوری کارکنید که در زمانهای غیرمعمول فعالیت داشته باشید، می توانید یک نقطه تمایز داشته باشید.