صفحه نخست اخبار وبگردی ۵۰ هزار مورد آزمایش سرپایی کرونا در خراسان رضوی انجام شد

۵۰ هزار مورد آزمایش سرپایی کرونا در خراسان رضوی انجام شد

لینک کوتاه این مطلب: https://oksi.ir/?p=7368
۰
0
63

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مهدی قلیان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه بیماران در صورت ابتلا به بیماری کرونا زیر پوشش خدمات مراقبتی و دارویی مراکز خدمات جامع سلامت قرار می‌گیرند گفت: همچنین در صورت نیاز به خدمات تخصصی و تصویربرداری، بیماران به ۱۸ مرکز سطح دو ارجاع و در صورت نیاز به خدمات بستری به مراکز بیمارستانی انتقال داده می‌شوند.

او افزود: آزمایش طبی ویروس کرونا بر روی شهروندان بطور معمول در بین افراد مراجعه کننده با علائم مشکوک تنفسی، افراد با بیماری‌های زمینه‌ای و شهروندان با سن بالای ۶۰ سال گرفته می‌شود.

 


بیشتر بخوانید


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۵ مرکز خدمات جامع سلامت از ساعت ۸ الی ۲۲ به طور ویژه به مراجعین سرپایی مشکوک و مبتلا به بیماری کرونا خدمات رسانی می‌کنند ادامه داد: از این تعداد ۱۷ مرکز در مناطق ۵ گانه مشهد فعال شده است و سایر مراکز در دیگر شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه به مراجعین خدمات ارائه می‌دهند.

قلیان با اشاره به اینکه شهروندان در صورت بروز علائم بیش از هر اقدامی با سامانه ۱۹۱ تماس بگیرند بیان کرد: در این مرکز شهروندان علاوه بر راهنمایی در زمینه علائم بیماری کرونا، در خصوص نشانی مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته با توجه به محل سکونت و سطح بندی بیماران آگاهی می‌یابند.

او تصریح کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، خود مراقبتی، دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک بهترین راهکار در پیشگیری از بیماری کرونا است.

 

انتهای پیام// ف.ک

لينک کوتاه اين مطلب :

مشاهده محتوا بیشتر
بارگذاری بیشتر نوشته های  وبگردی

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است