صفحه نخست اخبار یورو و دلار همچنان در مسیر سقوط بیشتر

یورو و دلار همچنان در مسیر سقوط بیشتر

لینک کوتاه این مطلب: https://oksi.ir/?p=7783
۰
0
13

یورو و دلار همچنان در مسیر سقوط بیشتر


پس از افزایش قیمت دلار در هفته گذشته، از آغاز ین هفته قیمت یورو و دلار شاهد کاهش قابل توجهی بودند و هم اکنون نیز در حال ادامه دادن به روند نزولی خود می باشند.

در حال حاضر هر دلار آمریکا در صرافی ملی ۲۴,۷۰۰ تومان می باشد که تا این لحظه و در دو مرحله ۱۵۰ تومان از قیمت آن کاسته شده است. قیمت یورو نیز ۳۰,۱۹۰ تومان می باشد.

با اینکه نرخ صرافی ملی با بازار اختلاف حداقلی داشت ولی امروز بازارساز روند را کاهشی آغاز کرده و قیمت دلار را ۱۵۰ تومان کاهش داد. بازارساز همچنین نرخ دلار نیمایی را با ۲۷۰ تومان افزایش به رقم ۲۵,۳۶۰ تومان رساند.

افزایشی های دلار می گویند با آمدن جو بایدن اتفاقی نمی افتد زیرا قیمت دلار به کف خود رسیده است و دلیل دیگری برای افت بیشتر ندارد.

بازار تحت تاثیر فشار روانی بایدن در حال درجا زدن است و با پایان این اثر روانی، به راحتی به سوی نرخ‌های بالاتر بازخواهد گشت.

نرخ حواله درهم در سطحی قرار دارد که با عبور از فروش های هیجانی، معامله ‌گران داخلی می توانند قیمت دلار را به راحتی به بالای ۲۵,۵۰۰ ببرند.

نرخ دلار در سامانه نیما هم‌ به کانال ۲۴ هزار تومان نرفته است و این یعنی بازار آمادگی کاهش قیمت را ندارد، از طرفی گشایش واقعی هنوز در اقتصاد صورت نگرفته که روند را کاهشی کند، حتی آزاد شدن دارایی‌های بلوکه ‌شده ایران در کره جنوبی قرار نیست براحتی صورت بگیرد.

اما از طرف دیگر کاهشی های دلار می گویند جلیلی مذاکره کننده پیشین هسته ای امروز گفت خروج امریکا از برجام ۸۰۲ تحریم را برگرداند و ۷۵۱ تحریم جدید نیز علیه ایران وضع شد.

لذا با برگشتن بایدن و کاهش تنش ها دلار ریزش دیگری را تجربه میکند و‌ موج سوم فروش ها آغاز خواهد شد و قیمت دلار افت بیشتری را تجربه خواهد کرد تا به کانال ۲۳ هزار تومان برسد.

سایر خبر های مفید در ۱ روز گذشته

لينک کوتاه اين مطلب :

مشاهده محتوا بیشتر
بارگذاری بیشتر نوشته های  اخبار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است