صفحه نخست ورزش اخبار ورزشی «کرونا» اهداف والیبال را بهم زد/مردم و مسئولان مراقب همدیگر باشند

«کرونا» اهداف والیبال را بهم زد/مردم و مسئولان مراقب همدیگر باشند

۰
0
100

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال ایران در سال ۹۸ ستاره جوان و آینده داری به اسم علی اصغر مجرد را به دنیا معرفی کرد. مجرد در جریان بازی‌های لیگ ملت‌ها مورد تحسین و تمجید سایت فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) هم قرار گرفت و نوید بخش روزهای خوب را به والیبال ایران داد. مجرد که در پست محمد موسوی ستاره نام آشنا والیبال ایران و جهان است نشان داد پس از کناره گیری موسوی جایگزین مناسب و مطمئنی برای پست سرعتی زن خواهد بود.

گفتگوی نوروزی خبرنگار مهر با علی اصغر مجرد به شرح زیر است:

* والیبال را از بجنورد آغاز کردم / ‏زحمات‬ وکیلی جبران نشد
والیبال را از سن ۱۳-۱۲ سالگی و در شهر بجنورد آغاز کردم. چند سالی در بجنورد والیبال بازی کردم و سپس حدود یک سال و نیم در مشهد ادامه دادم. در ۱۶-۱۵ سالگی نیز به همراه تیم باشگاهی میزان مشهد، در مسابقات لیگ برتر نوجوانان شرکت کردم. پس از آن نیز به تیم ملی نوجوانان زیر نظر وکیلی دعوت شدم. وکیلی یکی از افرادی بود که برای من زحمات بسیاری کشید و هنوز نتوانسته‌ایم زحمات او را جبران کنیم. جا دارد از او به دلیل همه تلاش‌ها و زحماتش تشکر کنم.

* ۹۸ سال خوب والیبالی برایم بود / ‏‬ آرزویم حضور در المپیک توکیو است
سال ۹۸ از نظر والیبالی سال بسیار خوبی برایم بود. اتفاقات خوبی برایم رقم خورد و توانستم در تیم ملی بزرگسالان نمایش قابل قبولی داشته باشم. از همه مهم‌تر قهرمانی در آسیا بود که به دست آوردیم. مهمترین اتفاق سال نیز صعود به المپیک توکیو است که اتفاق بزرگی برایم بود. یکی از آرزوهایم حضور در المپیک ۲۰۲۰ است که امیدوارم بتوانم در ترکیب تیم ملی حضور داشته باشم. تجربه خوبی کنار معروف، موسوی و سایر بازیکنان تیم ملی به دست آورده‌ام که چه در شرایط بازی و چه بیرون از بازی، کمک بسیاری به من کردند.

* چهره شناخته شده‌ای نیستم / ‏قدر‬ موقعیت‌ها را می‌دانم
چهره خیلی شناخته شده نیستم اما سعی کردم از هر فرصتی که کادر فنی به من می‌دهد، نهایت استفاده را ببرم. چه در تیم باشگاهی و چه در تیم ملی همیشه سعی کرده‌ام قدر موقعیت‌هایی که به دست می‌آورم را بدانم چرا که معتقدم از این موقعیت‌ها در زندگی خیلی کم نصیب هر فردی می‌شود و همیشه یاد گرفته‌ام به نحو احسن از آنها استفاده کنم.

* برای بهترین نتیجه در توکیو تلاش خواهیم کرد
با تیم ملی توانستیم سهمیه المپیک توکیو را کسب کنیم. احساس بسیار خوبی دارم که عضوی از این مجموعه بوده‌ام و توانستم حداقل به اندازه سر سوزن به این مجموعه کمک کنم. خوشحالم و بزرگترین آرزوی ورزشی هر ورزشکاری، حضور در المپیک است. هنوز به این آرزو نرسیده‌ام و تمام تلاشم را برای تحقق این آرزو انجام خواهم داد. تیم ملی والیبال ایران دومین حضور خود در المپیک را تجربه خواهد کرد به همین دلیل با تمام قوا و جدی در این بازی‌ها حاضر خواهد شد. همه می‌دانند نفراتی که برای المپیک توکیو انتخاب می‌شوند، در چه جایگاهی هستند و به کجا خواهند رفت. همه تلاش خود را انجام خواهند داد تا بهترین نتیجه برای تیم ملی به دست بیاید. نمی‌توانم کسب مقام برای تیم ملی را پیش‌بینی کنم اما برای بهترین نتیجه تلاش خواهیم کرد.

* کرونا سرزده آمد / ‏کوهنوردی‬ و دوچرخه سواری می‌کنم
به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسابقات والیبال چه در ایران و چه در اقصی نقاط دنیا تعطیل شد؛ اتفاق خوبی نبود چرا که تیم والیبال شهرداری ورامین شرایط خوبی در مسابقات داشت. کرونا به صورت سرزده آمد. من به شخصه هر روز افسرده‌تر می‌شوم. هر روز می‌شنوم که چند تن از دوستان دورمان در شهرهای مختلف با این ویروس درگیر شده‌اند. به همین دلیل به شهر خودم (بجنورد) آمدم. اینجا کمی ایمن‌تر از جاهای دیگر است. کمی استراحت خواهم کرد و سپس تمریناتم را آغاز می‌کنم. با توجه به ویروس کرونا، تمام باشگاه‌ها تعطیل هستند. من با رعایت نکات بهداشتی (دستکش و ماسک) گاهی به دوچرخه‌سواری می‌روم چرا که مجبورم و چاره‌ای دیگر ندارم. اگر بخواهم در فضای بسته تمرین کنم، شرایط سخت است به همین دلیل با دوچرخه‌سواری و کوهنوردی، تمرینات را ادامه خواهم داد.

* سقوط هواپیمایی اوکراین مردم را دلگیر کرد
شیرین‌ترین اتفاق ورزشی‌ام صعود به المپیک توکیو بود. درست است که در شرایط خوبی نبودیم. به دلیل سقوط هواپیمای اوکراین، مردم ناراحت و دلگیر بودند اما با این حال شاید توانسته باشیم یک درصد لبخند را بر روی لبان مردم بیاوریم. شیرین‌ترین اتفاق ورزشی هم همین بود البته شاید تحت‌الشعاع یکسری مسائل، این موضوع خیلی بزرگ نشد.

* فینال لیگ ملت‌ها تلخ‌ترین اتفاق بود
تلخ‌ترین اتفاق هم به فینال لیگ ملت‌ها بازمی‌گردد؛ جایی که می‌توانستیم مدال کسب کنیم اما متأسفانه نشد. مقابل تیم‌های لهستان و برزیل نتیجه را واگذار کردیم. اگر به جمع چهار تیم صعود می‌کردیم، می‌توانستیم مدال کسب کنیم.

* کرونا اهدافمان را کنسل کرد
در حال حاضر تمام برنامه‌ها و اهدافمان کنسل است. نخستین هدف ما مسابقات لیگ و سپس جام باشگاه‌های آسیا بود. لیگ که کامل تعطیل شد و جام باشگاه‌ها نیز به تعویق افتاد البته با توجه به شیوع ویروس کرونا، تصمیم خوبی بود. امیدوارم هر چه سریع‌تر این مشکل، حل و تکلیف مشخص شود.

*شرایط حاد است
پزشک نیستم که بخواهم به مردم توصیه کنم. من نیز یک فرد عادی هستم. فقط می‌دانم با رعایت نکات بهداشتی و در خانه ماندن می‌توان این ویروس را کنترل کرد. در حالی که این مصاحبه را انجام می‌دهم، نمی‌دانم که ساعتی بعد چه اتفاقی قرار است رخ دهد چرا که همه در شرایط سختی حضور داریم که از فردا بی‌خبریم. شرایط حاد است. امیدوارم هر چه سریع‌تر برطرف شود.

* سال ۹۸ خوب نبود
سال ۹۸ در یک جمله سال خوبی نبود. نمی‌توانم چیزی راجع به آن بگویم. انشاالله سال ۹۹، سال خوبی باشد. آرزوی من در سال ۹۹ ریشه‌کن شدن ویروس کرونا است و امیدوارم همه در صحت و سلامتی در کنار خانواده‌هایشان زندگی کنند.

* همدیگر را نجات دهیم
مردم و مسئولان در این روزها هوای هم را بیشتر داشته باشند. به هم کمک کنیم. هر کس به نحوی می‌تواند تأثیرگذار باشد. صاحبخانه به مستأجر، مدیران‌عامل به کارمندان و … همه می‌توانیم به نحوی به یکدیگر کمک کنیم و همدیگر را نجات دهیم تا از این شرایط خارج شویم.

مشاهده محتوا بیشتر
بارگذاری بیشتر نوشته های  اخبار ورزشی

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است