کاهش قیمت دلار و یورو در بازار و صرافی ملی، آیا در انتظار دلار زیر ۲۰ هزار تومان باشیم؟

کاهش قیمت دلار و یورو در بازار و صرافی ملی، آیا در انتظار دلار زیر ۲۰ هزار تومان باشیم؟


امروز تا این لحظه صرافی ملی در چهار مرحله کاهش دلار را در مرز ۲۱ هزار تومان قرار داد و بسیاری انتظار دارند که قیمت دلار تا ۲۰ هزار تومان کاهش یابد.

در لحظه نوشتن این متن قیمت هر دلار در صرافی ملی ۲۱,۱۹۰ و قیمت هر دلار در بازار ۲۱,۲۲۰ می باشد. قیمت هر یورو نیز در صرافی ملی به ۲۵,۷۰۰ تومان رسیده است.

بازارساز فعلا چهار مرحله کاهش نرخ داد ولی نرخ حواله درهم در کانال ۶۰۰۰ با فشار فروش مواجه میگردد؛ نرخ حواله درهم در انتهای کانال ۵۹۰۰ تومان، دلار تهران را کماکان در کانال ۲۱۳۰۰ نگه داشت. ضمن اینکه بورس وارد فاز افزایشی شد و به روند دلار نیاز مبرم دارد در غیر اینصورت کاهشی خواهد ماند.

مهم ترین علت کاهش قیمت دلار، خوش‌بینی به بایدن و بازگشت بدون پیش‌ شرط او به برجام است. همچنین عرضه بازارساز نقش زیادی در افت قیمت ها نداشته و علت دیگر اینکه دلار بیشتر تحت‌تاثیر جو روانی و فروش خانگی ها در مسیر کاهشی قرار گرفته است.

اگر انتظارات از بایدن دچار خدشه شود، بازگشت دلار به روند افزایشی وجود دارد و باعث خواهد شد تا معامله گران در زمینه فروش خود احتیاط کنند ولی در صورتیکه دلار حمایت ۲۰۸۰۰ تومانی را از دست بدهد، فشار فروش‌ باعث افت دلار به زیر کانال ۲۰ هزار تومان خواهد شد.

تا زمانیکه فاصله ۳۶۹۰ تومانی بین دلار نیمایی و بازار وجود دارد، احتمال بازگشت قیمتی دلار منتفی نیست. ولی ممکن هست دلار نیمایی به مرور کاهشی شود و به قیمت نقدی بازار برسد.

سایر خبر های مفید در ۳ روز گذشته

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با حفظ  ادب و احترام به افراد، اقوام و ادیان پذیرای نظرات ارزشمند  شما هستیم.