صفحه نخست ورزش اخبار ورزشی چالش جدید برای کمیته بین المللی المپیک/ انصراف برخی کشورها

چالش جدید برای کمیته بین المللی المپیک/ انصراف برخی کشورها

۰
0
94

به گزارش خبرنگار مهر، سی و دومین دوره بازیهای المپیک که قرار است تابستان سال جاری به میزبانی توکیو برگزار شود با ابهامات زیادی مواجه شده و هنوز به درستی مشخص نیست این بازیها در زمان مقرر برگزار خواهد شد یا با تعویقی چند ماه مواجه می شود. 

در این میان روزنامه آ. اس اسپانیا روز یکشنبه در خبری تاکید کرد با تصمیم هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک این رویداد به تعویق خواهد افتاد. براساس این گزارش قرار است مسئولان کمیته بین المللی المپیک در یک ماه آینده تصمیم نهایی در این مورد را بگیرند. 

این در حالی است که برخی کشورها اعلام کرده اند با شرایطی که برای جهان به وجود آمده است و ویروس کرونا در همه جا گسترش پیدا کرده است، اجازه نمی دهند کاروان ورزش کشورشان در بازیهای المپیک توکیو شرکت کند.

«مت کارول» رئیس اجرایی کمیته ملی المپیک استرالیا امروز اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا نمی تواند ورزشکاران استرالیا را به بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو بفرستد و ورزشکاران باید آماده شوند تا این بازی ها به سال ۲۰۲۱ موکول شود.

وی گفت: هیات اجرایی کمیته ملی المپیک استرالیا بدون آنکه منتظر مشاوره از کمیته بین المللی المپیک باشد، به خاطر بیماری همه گیر در روزهای اخیر این تصمیم را گرفته است.

به گزارش «رویترز» این تصمیم بعد از آن اتخاذ شد که کشور کانادا هم اعلام کرد با این وضعیت در تابستان ۲۰۲۰ هیچ ورزشکاری را به مسابقات المپیک و پارالمپیک توکیو اعزام نمی کند.

این در حالی است که «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن امروز دوشنبه برای نخستین بار گفت ممکن است بازی های المپیک به تعویق بیافتد.

از سوی دیگر کشور نیوزلند هم اعلام کرد بایکوت مسابقات المپیک را بررسی می کند.

در واکنش به این اتفاقات رخ داده، «یوشیرو موری» رئیس المپیک ۲۰۲۰ توکیو در یک نشست خبری تاکید کرد که مسئولان برگزاری تعویق مسابقات المپیک را به عنوان یکی از سناریوها و راهکارهای پیش رو طی چهار هفته آینده بررسی می کنند اما المپیک قطعا لغو نخواهد شد.

موری ادامه داد: یک تیم از کمیته بین المللی المپیک و مسئولان برگزاری توکیو درباره نحوه اقدام کردن در این زمینه بحث می کنند و تصمیم می گیرند.

مشاهده محتوا بیشتر
بارگذاری بیشتر نوشته های  اخبار ورزشی

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است