نصب بیش از ۵۲۰۰ تابلو مبلمان شهری و اطلاع رسانی در همدان

حسین خانجانی سرپرست ســازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان در گفت و گو  با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان با اشاره به اهمیت تابلو‌ها راهنمای شهری بیان کرد: مجموعه مبلمان اطلاع رسانی از جمله تابلو راهنمای مسیر، معرف معابر و پلاک منازل از امکاناتی هستند که در ارتقای کیفیت و کمیت محیط، […]

نصب بیش از ؟ تابلومبلمان شهری در همدانحسین خانجانی سرپرست ســازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان در گفت و گو  با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان با اشاره به اهمیت تابلو‌ها راهنمای شهری بیان کرد: مجموعه مبلمان اطلاع رسانی از جمله تابلو راهنمای مسیر، معرف معابر و پلاک منازل از امکاناتی هستند که در ارتقای کیفیت و کمیت محیط، بهبود ویژگی‌های بصری و ارتقاء خوانایی، امور ترافیکی و حمل و نقل و رفع نیاز‌های مختلف در فضای شهری موثر هستند.

او با بیان اینکه طراحی و جانمایی صحیح تابلو‌های راهنمای مسیر باعث می‌شود، رانندگان با صرف کمترین زمان و کمترین مسافت پیموده شده به مقصد خود برسند، گفت: جانمایی و طراحی صحیح این تابلو‌ها علاوه بر کاهش مسافت و زمان سفر موجب خواهد شد تا ایمنی در محدوده خروجی‌ها و ورودی‌ها ارتقا یابد.

سرپرست ســازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان با اشاره به اهمیت تابلو‌ها راهنمایی مسیر در کلان شهر‌ها بیان کرد: این تابلو‌ها در انواع دروازه ای، صلیبی، کنسولی و متوسط هستند که تا کنون بیش از ۲۴۰ تابلو از این نوع در شهر همدان ساخته و نصب شده است.

خانجانی با بیان اینکه ساخت تابلو اسامی کوچه‌ها به صورت تقریبا روزانه انجام می‌شود، گفت: در دو سال گذشته تا ۳ ماهه ابتدای سال ۹۹ بیش از ۴۰۰۰ عدد تابلو ساخته و در معابر و کوچه‌ها شهر نصب شده است.

سرپرست ســازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان گفت: ساخت و نصب بیش از ۵۸۰ عدد از تابلو‌های پایه دار اسامی کوچه ها تا کنون در خیابان‌های شریعتی، تختی، شهدا، بوعلی بالا و پایین، اکباتان، باباطاهر، سعیدیه، خواجه رشید، پاستور، هنرستان، شکریه، مهدیه، کوی نیروی انتظامی نصب شده است.

خانجانی با اشاره به اهمیت تابلو‌های راهنمای گردشگران در پایتخت تاریخ وتمدن ایران، گفت: با توجه به توریستی ومسافر پذیر بودن شهر تاریخی همدان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری به جهت ایجاد نظم و انضباط در تابلو‌های راهنمای مورد نیاز اماکن دیدنی، اداری و عمومی اقدام به طراحی و ساخت، نصب و یا ارائه طرح این نوع تابلو‌ها محل‌های مناسب نموده است.

او با اشاره به تابلوهاب معرف میادین و معابر در سطح شهر همدان بیان کرد: در این زمینه جمع آوری آمار از محل‌های بدون تابلو، تابلو‌های مخدوش یا قدیمی و درنهایت مشخص کردن محل نصب انجام می‌شود.

سرپرست ســازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان گفت: از سال ۹۸ تا ۳ ماهه ابتدای سال ۹۹، تعداد ۵۸ عدد از این تابلو‌ها ساخته و نصب شده است.

خانجانی بیان کرد:طراحی، ساخت و نصب تابلو‌هایی از قبیل سرویس بهداشتی، آتش زدن ممنوع، شستشوی اتومبیل ممنوع، نمازخانه، پارکینگ نیز دیگر اقدام سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان در خصوص مبلمان اطلاع رسانی است که در یک سال اخیر بیش از ۱۲۰ عدد تابلو ساخته و نصب شده است.

او با اشاره به شناسایی معابر همدان که مزین به نام شهدا هستند، گفت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهر همدان از سال ۹۴ با شناسایی این معابر ، طراحی و ساخت تابلو‌هایی با تمثال شهدا و اطلاعات مربوط به این عزیزان را آغاز کرده است.

سرپرست ســازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان گفت: تابلو‌های ساخته و نصب شده در این حوزه از سال ۹۴ تا ابتدای سال ۹۹ تعداد بیش از ۵۰۰ تابلو است.

خانجانی افزود: این اقدامات با دریافت اطلاعات از بنیاد شهید شهرستان همدان، کار ساخت و نصب تابلو‌ها با اطلاع به خانواده این عزیزان انجام شد.

او در ادامه بیان کرد: اقدام دیگر سازمان سیما و منظر در حوزه تابلو‌های معرف شهدا، ساخت و نصب ۲۷ تابلو اسامی پل‌های عابر پیاده و تقاطع‌های غیرهمسطح که به نام مبارک شهدا مزین شده است.

انتهای پیام/د.ا