قیمت سکه و طلا کاهش یافت

قیمت سکه و طلا کاهش یافت در روز های پایانی هفته گذشته شاد آن بودیم که قیمت سکه و طلا افزایش چشمگیری را تجربه کردند. اما در روز گذشته طلا نتوانست به رشد خود ادامه داده و قیمت آن کاهش یافت. مهم ترین عوامل کاهش قیمت طلا و سکه در بازار تهران را می توان […]

قیمت سکه و طلا کاهش یافت


در روز های پایانی هفته گذشته شاد آن بودیم که قیمت سکه و طلا افزایش چشمگیری را تجربه کردند. اما در روز گذشته طلا نتوانست به رشد خود ادامه داده و قیمت آن کاهش یافت.

مهم ترین عوامل کاهش قیمت طلا و سکه در بازار تهران را می توان کاهش قیمت انس طلا از بالای ۱۸۷۰ دلار به ۱۸۵۵ دلار و کاهش قیمت دلار به پایین مرز ۲۳ هزار تومان دانست.

ورود احتمالی نرخ‌ حواله درهم به  کانال ۶۴۰۰ با اونس فعلی در کانال ۱۸۵۰ دلاری باب میل سکه و طلای تهران نخواهد بود و می تواند قیمت آن را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

در حالی که این متن نوشته می شود هر سکه امامی (طرح جدید) ۱۰,۳۱۰,۰۰۰ تومان قیمت داشته و هر مثقال طلا نیز ۴,۴۴۰,۰۰۰ تومان قیمت دارد.

دلیل کاهش قیمت انس طلا را می توان افزایش بازده خزانه داری ایالات متحده دانست. هرچند به دلیل اینکه شاخص دلار رشد چندانی از خود نشان نداد انس توانست خود را در بالای سطح ۱۸۵۰ دلار حفظ کند.

انس طی هفته های اخیر سیگنال های متضاد بسیاری از خود نشان داده که باعث سردرگم شدن بسیاری از سرمایه گذاران شده است. کارشناسان معتقدند که در نهایت به دلیل افزایش حجم نقدینگی شاخص دلار به شدت ضعیف خواهد شد قیمت طلا تا بالای ۲۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

در صورت افزایش قیمت انس طلا می توان انتظار داشت که قیمت طلا و سکه نیز افزایش یابد. هرچند باید نوسانات دلار را نیز در نظر گرفت؛ چراکه می تواند تاثیر بسیاری بر روی قیمت طلا و سکه داشته باشد.

سایر خبر های مفید در ۱ روز گذشته