طلا در روز های آینده چقدر گران خواهد شد؟

طلا در روز های آینده چقدر گران خواهد شد؟ قیمت طلا در هفته گذشته شاهد یک رشد نسبتا قوی بود که توانست قدرت از دست رفته طلا را بازگرداند. اما این سؤال همچنان وجود دارد که آیا این رشد قیمت ادامه خواهد داشت و قیمت ها چقدر افزایش خواهد یافت؟ انتظار می رود که قیمت […]

طلا در روز های آینده چقدر گران خواهد شد؟


قیمت طلا در هفته گذشته شاهد یک رشد نسبتا قوی بود که توانست قدرت از دست رفته طلا را بازگرداند. اما این سؤال همچنان وجود دارد که آیا این رشد قیمت ادامه خواهد داشت و قیمت ها چقدر افزایش خواهد یافت؟

انتظار می رود که قیمت طلا با یک مقاومت بسیار شدید در سطح ۱۹۰۰ دلار مواجه شود چراکه طلا در حال تلاش برای رسیدن به سطح ۱۹۲۵ دلار می باشد.

در هفته گذشته قیمت هر انس طلای جهانی حدود هفتاد دلار افزایش قیمت را تجربه کرده و به ۱۸۸۱ دلار رسید. قیمت طلا در پایان هفته گذشته دقیقا در زیر مقاومت گسترده خود در ۱۹۰۰ دلار متوقف شد تا ادامه روند قیمت را به هفته آینده موکول کند.

کارشناسان معتقدند که اگر طلا بتواند در روز های آینده در بالای ۱۸۸۰ دلار بماند حجم معاملات طلا افزایش یافته و قیمت ها افزایش خواهند یافت. اما اگر قیمت طلا به زیر این محدوده حرکت کند ممکن است یک روند نزولی را شروع کند اما می توان نسبت به حفظ سطح پشتیبانی ۱۸۵۰ دلار خوشبین بود.

دو عامل مهمی که می تواند طی روز های آینده قیمت طلا را تغییر دهد توافق برگزیت و نتیجه بحث ها بر سر بسته محرک مالی می باشد.

اگر انگلستان بدون توافق با اتحادیه اروپا از این اتحادیه جدا شود می توان انتظار داشت که قیمت طلا افزایش چشمگیری را تجربه کند.

همچنین اگر بسته محرک مالی نیز در مسیر تصویب قرار بگیرد می توان این انتظار را داشت که قیمت ها به شکل گسترده و وسیعی افزایش پیدا کنند و طلا برای بار دیگر به اوج های پیشین خود بازگردد.

سایر خبر های مفید در ۱ روز گذشته