راه اندازی کسب و کار شخصی: ۱۲ دلیل که باید یک کسب و کار راه بیندازید

حتما می‌خواهید بدانید چرا راه اندازی کسب و کار شخصی تا این اندازه مهم است. بسیاری از افراد می‌خواهند از مشاغل استرس‌زای‌شان جدا شوند و کسب و کار شخصی و مستقل خودشان را راه‌اندازی کنند. راه اندازی کسب و کار شخصی بسیار خوب است! و شروع یک کسب و کار مستقل برای همه مهم است. همه‌ی ما […]

حتما می‌خواهید بدانید چرا راه اندازی کسب و کار شخصی تا این اندازه مهم است. بسیاری از افراد می‌خواهند از مشاغل استرس‌زای‌شان جدا شوند و کسب و کار شخصی و مستقل خودشان را راه‌اندازی کنند.

راه اندازی کسب و کار شخصی

راه اندازی کسب و کار شخصی بسیار خوب است! و شروع یک کسب و کار مستقل برای همه مهم است. همه‌ی ما می‌دانیم، این کسب و کارها هستند که مشاغل بیشتری را با رشد اقتصادی فراهم می‌کنند.

سازندگان این کسب و کارها هرگز از رؤیاهای‌شان دست نمی‌کشند. آن‌ها برای در اختیار نداشتن پول کافی، بهانه‌تراشی نمی‌کنند و دولت را مقصر نمی‌دانند.

درعوض، آن‌ها به دنبال تأسیس کسب و کار مورد علاقه‌شان می‌روند و با سرمایه و منابع اندکی که در اختیار دارند به ایجاد یک کسب و کار می‌پردازند. شما نیز ایده‌های خوبی در ذهن‌تان دارید که می‌توانید آن‌ها را عملی کنید.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین راه برای کسب درآمد بیشتر که باید بدانید

در ادامه مهمترین دلایل راه اندازی کسب و کار شخصی آمده است.

۱. زیرا امروز این کار امکان‌پذیر است.

تعداد افرادی که به اینترنت دسترسی دارند به سرعت افزایش یافته است و در آینده این رقم بیشتر خواهد شد. شما این قابلیت را دارید که در مقیاس جهانی وارد رقابت شوید و همین امروز برای راه اندازی کسب و کار شخصی خود اقدام کنید اگر به کامپیوتر یا حتی تلفن هوشمند دسترسی دارید، می‌توانید یک کسب و کار راه‌اندازی کنید. دلیلی وجود ندارد که مانع تلاش‌تان برای شروع یک کسب و کار شود.

۲. زیرا مالکیت یک کسب و کار به استقلال می‌انجامد.

ممکن است برخی افراد احساس کنند، اگر بتوانند یک کسب و کار راه‌اندازی کنند، می‌توانند برای استقلال اقتصادی‌شان در سطح شخصی تلاش کنند. همه‌ی کسب و کارها به نتیجه نمی‌رسند. ولی، با شروع یک کسب و کار، تجارب جدیدی به دست می‌آورید و در بازار کار تجربه می‌اندوزید.

مطلب مرتبط: ایده های کسب و کار: ۱۳۰ ایده کسب و کار که همین امروز باید بدانید

۳. زیرا می‌توانید کار خودتان را ایجاد کنید.

در تمام دنیا افراد زیادی در تکاپوی یافتن شغل مناسب خودشان هستند. قطعا مسئله‌ی کار و یافتن شغل مهم است. شما مجبور نیستید منتظر شوید تا شغلی برای‌تان یافت شود! همان طور که می‌دانید در قرن ۲۱ تکنولوژی جای بسیاری از مشاغل را گرفته است. تلاش کنید و یک فرصت کسب و کاری جدید برای خودتان ایجاد کنید.

۴. زیرا می‌توانید فرصت‌های شغلی برای دیگران فراهم کنید.

در عصر ارتباطات، رویکرد کارسازی برای دیگران متداول‌تر شده است. زمانی فرامی‌رسد که مردم آرزو داشته باشند یک کسب و کار خانوادگی داشته باشند، یعنی بتوانند برای اقوام و آشنایان‌شان شغل ایجاد کنند. همین امروز دست به کار شوید و یک کسب و کار آنلاین بسازید.

۵. زیرا امروز هر شخصی با هر سنی می‌تواند کسب و کار راه‌اندازی کند.

کودکان دوازده ساله‌ای در اینترنت حضور دارند که از ستارگان موفق یوتیوب به حساب می‌آیند. همچنین، افرادی نیز وجود دارند که در دهه‌ی شصت زندگی‌شان یک کسب و کار آنلاین ایجاد کرده‌اند. اینترنتی بستری است که در آن، فرصت‌های زیادی برای تمام افراد با سنین مختلف وجود دارد. هرگز این‌گونه فکر نکنید که راه‌اندازی یک کسب و کار برای شما بسیار زود یا بسیار دیر است.

مطلب مرتبط: کسب و کار کوچک: ۲۹۰ ایده کسب و کار کوچک زودبازده و آینده‌ساز

۶. زیرا می‌توانید اثرگذار باشید.

من به بخش‌های مختلف دنیا سفر کرده‌ام. شاهد این بوده‌ام که مردم چگونه ایده‌های‌شان را عملی می‌کنند. چرا این کار را به صورت آنلاین انجام ندهیم؟ چرا بر جنبه‌ّای مثبت کسب و کارمان متمرکز نشویم و آن را ترویج ندهیم؟ وقتی می‌توانیم با اتحاد و مشارکت اثرگذار باشیم، چرا این کار را انجام ندهیم؟

۷. زیرا مردم مستقیم و غیر مستقیم درباره‌ی کسب و کارتان اطلاعات کسب می‌کنند.

افراد زیادی وجود دارند که با شما و کسب و کارتان آشنایی ندارند. آن‌ها داستان فعالیت و زندگی شما را نمی‌دانند. اگر افراد بیشتری به راه‌اندازی کسب و کارشان اقدام کنند، به پیوند خوردن کسب و کارها و شناخته شدن در بازار کمک می‌کند. به همین دلیل است که نوشتن جنبه‌های مثبت داستان زندگی و کسب و کارمان حائز اهمیت است.

۸. زیرا افراد دیدگاه‌های مختص به خودشان را در کسب و کار دارند.

دنیای کسب و کار از افراد با فرهنگ‌های مختلف تشکیل شده است. در فضای کسب و کار، فارغ از بحث و ملیت فرهنگ افراد، می‌توان کارهای مختلفی انجام داد. فرهنگ‌های مختلف رویکردهای مختلفی نسبت به کسب و کار خواهند داشت. برخی افراد ممکن است فرصت‌های کسب و کاری مختص به فرهنگ خودشان ایجاد کنند. مهمترین نکته این است که محصولات و خدمات ارزشمندی برای مراجعه‌کنندگان‌تان فراهم کنید.

مطلب مرتبط:۳۳ ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

۹. زیرا بسیاری از صاحبان کسب و کارهای موفق به ثروت خوبی دست پیدا می‌کنند.

افرادی که کسب و کارهای بین‌المللی دارند به عایدی بیشتری دست پیدا می‌کنند. کارآفرینان، با کسب و کارهای جدیدشان باعث پیشرفت اقتصادی می‌شوند. شما می‌توانید در فضای آنلاین، کسب و کارها، مشاغل و درآمد بیشتری ایجاد کنید.

۱۰. زیرا انواع مختلف کسب و کارها وجود دارند که می‌توانید امتحان کنید.

همه‌ی افراد، مهارت طراحی وب یا برنامه‌نویسی ندارند. ولی این مورد به این معنی نیست که نمی‌توانید کسب و کار خودتان را راه‌اندازی کنید. در واقع، بسیاری از افراد توانایی ایجاد کسب و کارهای محلی را دارند. شاید ایده‌ی بدی نباشد که با یک نفر شریک شوید، شخصی که از اینترنت آگاهی داشته باشد. ولی برای راه اندازی کسب و کارتان ملزم به انجام این شراکت نیستید.

۱۱. زیرا افراد می توانند کسب و کارهای زیادی را در طول زندگی‌شان راه‌اندازی کنند.

اگر یکی از کسب و کارهای‌تان با شکست مواجه شود، به این معنی نیست که باید عرصه را خالی کنید! باید به تلاش‌تان ادامه دهید، زیرا با هدایت کسب و کار می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید. مالکان کسب و کار موفق ابتدا در بسیار یاز کسب و کارها شکست خورده‌اند ولی تسلیم نشده‌اند.

مطلب مرتبط:ایده پردازی: ۲۱ راه برای یافتن ایده های تقویت کننده کسب و کار

۱۲. زیرا بسیاری از افراد می‌توانند سرگرمی‌های‌شان را به کسب و کار تبدیل کنند.

اگر در مهارتی تبحر دارید، می‌توانید یک کسب و کار پررونق راه‌اندازی کنید. اگر از انجام کاری لذت می‌برید می‌توانید از آن کسب درآمد کنید. این امکان برای شما وجود دارد تا به انجام کاری که به آن علاقه‌مند هستید به درآمد برسید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه بختیاری دزفولی

منبع: fodaysolutions

راه اندازی کسب و کار شخصی: ۱۲ دلیل که باید یک کسب و کار راه بیندازید