راهنمای مراحل دریافت کد بورسی

اگر تمایل به فعالیت در بازار بورس دارید، دریافت کد بورسی اولین گام شما برای ورود به بازار بورس تلقی میشود. راهنمای مراحل دریافت کد بورسی ۱-برای دریافت کد بورسی نیازمند یک شماره حساب بانکی هستید (جهت واریز وجه به حسابتان پس از فروش سهام در آینده) ۲-  برای دریافت کد بورسی میتوانید تمام مراحل […]

اگر تمایل به فعالیت در بازار بورس دارید، دریافت کد بورسی اولین گام شما برای ورود به بازار بورس تلقی میشود.

راهنمای مراحل دریافت کد بورسی

۱-برای دریافت کد بورسی نیازمند یک شماره حساب بانکی هستید (جهت واریز وجه به حسابتان پس از فروش سهام در آینده)

۲-  برای دریافت کد بورسی میتوانید تمام مراحل را در دفاتر پیشخوان دولت انجام دهید و یا با مراجعه به سایت یکی از کارگزاری های رسمی بورس  از طریق افتتاح حساب اقدام نمائید.

کارگزاری های پیشنهادی ما: چهار کارگزار اول ایران با رتبه الف

کارگزاری مفید   .  کارگزاری آگاه  .  کارگزاری فارابی

۳- برای فعالیت در بورس، سازمان بورس الزام کرده که در سامانه سجام ثبت نام کنید، که ثبت نام در سجام هزینه ای حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان دارد و بصورت اینترنتی و یا مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان قابل انجام است. سایت سجام جهت ثبت نام www.sejam.ir

۴- و سپس برای اهراز هویت حتما باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید.

۵-در مرحله آخر بعد از ۲ روز کاری کد بورسی برای شما توسط سازمان بورس صادر خواهد شد. و نام کاربری و کلمه عبور برای معاملات آنلاین برای شما پیامک خواهد شد.

توجه مهم ۱) تمامی فرآیند معاملات در بورس به صورت آنلاین و در ساعات ۹ تا ۱۲:۳۰ روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته است و تابلوی معاملات بورس در این سایت قابل مشاهده است.

توجه مهم ۲) قبل از شروع به معامله حتماً اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید تا ضرری نکنید. انواع مقالات و کتاب های آموزش بورس در دسترس شما با یک جستجوی ساده است.