خواص روغن نعناع برای مو!

آیا روغن نعناع برای مو مناسب است؟ با وجود ترندهای جدید مو که در دنیای زیبایی سر و صدای زیادی بپا کرده اند، انتخاب گزینه صحیح برای شما بسیار دشوار شده است و ما این را درک می کنیم. شما به احتمال زیاد برای خلاص شدن از شر مسائل و مشکلات موی خود دنبال محصولات […]

آیا روغن نعناع برای مو مناسب است؟

با وجود ترندهای جدید مو که در دنیای زیبایی سر و صدای زیادی بپا کرده اند، انتخاب گزینه صحیح برای شما بسیار دشوار شده است و ما این را درک می کنیم. شما به احتمال زیاد برای خلاص شدن از شر مسائل و مشکلات موی خود دنبال محصولات مراقبت از مویی هستید که به کمک آن ها تمامی این مشکلات را رفع کنید. این دقیقا همان لحظه ای است که روغن نعناع به کمک تان خواهد آمد. روغن عصاره نعنا اخیرا توجه های بسیاری را به سمت خود جلب کرده است و اگر شما با این ماده آشنا نیستید، اکنون زمان بسیار خوبی است! در این مقاله از مجله اینترنتی ارایشی بهداشتی هفتاد رنگ هر آن چه که باید درباره مزایای روغن عصاره نعناع و هم چنین نحوه استفاده آن بر روی موهای خود بدانید را با شما به اشتراک می گذاریم. همراه ما باشید.

مو

روغن عصاره نعناع چیست؟

براساس اطلاعات مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)، روغن عصاره نعناع از درختان نعناع بومی اروپا تهیه می شوند و به دست می آیند. ماده اصلی روغن نعناع، منتول است که بدون شک مهم ترین دلیل تاثیرات خوب و معجزه آسای این روغن است. در واقع، روغن عصاره نعناع دارای تاریخی طولانی در دنیای زیبایی است!

از طرف دیگر، NCBI نشان می دهد که روغن عصاره نعناع به عنوان یک ماده خوشبو کننده عالی و هم چنین به عنوان ماده خنک کننده در نظر گرفته می شود. این ماده در محصولات آرایشی مختلف، از محصولات مراقبت از پوست گرفته تا مراقبت از مو، مورد استفاده قرار گرفته است. هنوز قانع نشده اید؟ در ادامه واقعیت ها و هم چنین داستان هایی درباره این روغن عصاره نعناع می خوانید تا با فواید این روغن برای مو بیشتر آشنا شوید.

آیا روغن عصاره نعناع در رشد مو تاثیر دارد؟

اگر تا به حال از این روغن استفاده کرده اید، خوب می دانید که پس از استفاده، احساس خنکی و سرما می کنید که بر اساس مطالعه های انجام شده، نشان دهنده تاثیرات این روغن می باشد.

تحقیقات نشان داده است که روغن نعناع احتمالا باعث تحریک رشد مو و پس از یک دوره مصرف چهار هفته ای، باعث بوجود آمدن موهایی ضخیم و بلند می شود.

این مطالعه بر روی حیوانات انجام شده و نتیجه به دست آمده به این صورت بوده که این روغن احتمالا برای جلوگیری از ریزش مو، قابل استفاده و تاثیر گذار است.

با این حال نیاز به تحقیقات بیشتری می باشد! این ایده که روغن نعناع ممکن است به رشد مو کمک کند، اصلی ترین دلیلی است که شما می توانید روغن نعناع را در لیست مواد تشکیل دهنده برخی شامپو ها، روش های درمانی که برای موها به کار می رود و سایر محصولات مراقبت از مو مشاهده کنید.

فواید دیگری از روغن عصاره نعناع برای مو و پوست

روغن عصاره نعناع به دلیل تاثیر بر رشد مو، بسیار مورد توجه قرار گرفته است، اما در واقع مزایای دیگری هم برای پوست و مو دارد! طبق مطالعات انجام شده، نعناع دارای خواص ضد التهابی، ضد میکروبی و ضد قارچی می باشد و هم چنین به عنوان یک ماده آنتی اکسیدان و ضد حساسیت عمل می کند. اگر این مطالعات صحیح باشند، این همه خواص برای یک روغن باورنکردنی است!

روغن نعناع برای خارش پوست هم ممکن است مفید باشد. طبق مطالعات پوستی، بالینی، آرایشی و بهداشتی انجام شده، روغن نعناع می تواند برای کمک به رفع خارش سر موثر باشد. این مسئله پوستی باعث می شود تا به طور مداوم پوست سر خود را خارش دهید و موجب التهاب آن شوید.

چگونه از روغن عصاره نعناع برای مو استفاده کنیم؟

برای بروز کردن روتین مراقبت از موی خود هیجان زده هستید؟ برای این که اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید، در ادامه با برخی از بهترین روش ها آشنا می شوید که توسط آن ها می توانید تجربه خود را در استفاده از محصولات مراقبت از موی حاوی روغن اسنشال نعناع افزایش دهید.

۱.از یک شامپو و نرم کننده با روغن نعنا استفاده کنید

سعی کنید برای تقویت تارهای موی خود از شامپو و نرم کننده های حاوی روغن نعناع استفاده کنید، چرا که مصرف آن ها، نقش مهمی در روتین مراقبت از موی شما دارد. یک محصولی را به کار ببرید که حاوی روغن نعناع یا عصاره آن در فرمول خود می باشد تا به این ترتیب یک حمام لذت بخش و آرامش دهنده را تجربه کنید.

بهتر است از شامپو و نرم کننده هایی استفاده کنید که با عصاره برگ نعناع تهیه شده باشند. این نوع محصولات باعث ضخیم تر شدن موی سر می شوند.

  1. یک روش های درمانی با کمک روغن نعناع را امتحان کنید

یک روش محبوب دیگر برای امتحان کردن روغن نعناع، استفاده از آن به عنوان یک روش درمانی است. این روش درمانی می تواند به صورت تکنیک روغن داغ به کار رود و یا حتی می توانید از فرمول های بدون نیاز به شستشو یا Leave-in استفاده کنید.

  1. ماساژ  پوست سر با روغن نعناع

ماساژ پوست سر ایده بسیار خوب و جالبی است که باعث ایجاد آرامش می شود. برای احساس آرامش بیشتر و هم چنین تقویت موی سر، با روغن نعناع پوست سر خود را ماساژ دهید.

منبع مقاله:

https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-care/thin-hair/peppermint-oil-for-hair-growth-benefits.aspx