حقه جدید قاچاقچیان لوازم خانگی برای فریب مردم

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  تغییرات هفتگی قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی که تولیدکنندگان عامل اصلی آن را افزایش نرخ ارز و مشکلات تأمین مواد اولیه می‌دانند باعث شده تا خرید و فروش کالا در بازار راکد شده و رونقی در معاملات وجود نداشته باشد. اما در این شرایط قاچاقچیان از این اوضاع سوء استفاده […]

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  تغییرات هفتگی قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی که تولیدکنندگان عامل اصلی آن را افزایش نرخ ارز و مشکلات تأمین مواد اولیه می‌دانند باعث شده تا خرید و فروش کالا در بازار راکد شده و رونقی در معاملات وجود نداشته باشد. اما در این شرایط قاچاقچیان از این اوضاع سوء استفاده کرده و با ارائه اجناسی ارزان‌تر از سایر کالا‌ها سعی در فروش آن‌ها در بازار دارند.

در این شرایط مصرف کنندگان که با کمبود درآمد روبه رو هستند به سمت خرید این کالا‌های فاقد گارانتی و کیفیت می‌روند. اما باید این نکته را مدنظر قرار داد که خرید کالای بدون گارانتی در آینده مشکلاتی را برای خریدار به وجود آورده و حتی متأسفانه بعد از چند بار استفاده خراب خواهد شد و مصرفکننده باید برای تعمیر و خرید قطعه خرابی در بازار سرگردان شود تا شاید بتواند کالا را تعمیر کند.


بیشتربخوانید


بازار لوازم خانگی

در یکی از شگرد‌ها فروشنده محصول بدون گارانتی که عمدتاً از محل قاچاق وارد کشور شده است را به شرط کیفیت و خارجی بودن به مشتری می‌فروشد، اما در زمان نصب محصول مشتری نخست باید هزینه‌ای را جهت گارانتی شدن کالا به شرکتی که فروشنده معرفی کرده پرداخت کند. بعد از خرید گارانتی توسط مشتری باز باید هزینه بالایی را جهت نصب کالا و راه اندازی آن در منزل خود بپردازد.

این در حالی است که در محصولات دارای گارانتی تعهد نصب و تأمین قطعات آن کالا پیش بینی شده و مشتری از این بابت نگرانی ندارد. حتی نصب کالا هم رایگان است و فقط هزینه‌های حاشیه‌ای نقل و انتقال کالا از مشتری گرفته می‌شود.

مردم فریب تماس‌های شرکت‌ها برای تعویض قطعات لوازم خانگی را نخرند

علاوه بر این جالب اینجاست در شرایطی که فروش کالای قاچاق آنهم به شگرد‌های خاص در بازار لوازم خانگی رونق دارد عده‌ای دیگر با دسترسی به شماره‌های تماس خریداران در صدد کسب سود‌های بالا برای خود هستند. به این صورت که عده‌ای با تماس با مشتریان اعلام می‌کنند که دوره فیلتر یخچال شما به اتمام رسیده و باید تعویض شود در این شرایط مصرف کننده هم بی اطلاع از این موضوع ادرس منزل را برای تعویض فیلتر به تماس گیرنده داده و آن‌ها نیز با دریافت مبالغی زیاد فیلتر سالم را از یخچال برداشته و فیلتری فاقد کیفیت را نصب می‌کنند. در این شرایط هم هزینه‌ای برای نصب فلیتر جدید از مشتری گرفته اند و هم توانسته اند فلیتر‌های بی کیفیت خود را بفروشند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/