برلیانس h220؛ مشخصات فنی خودرو و عکس های این خودرو

مشخصات خودروی برلیانس اچ۲۲۰, عکس های خودرو برلیانس h220, قیمت و مشخصات فنی این خودرو برلیانس h220 خودروی سواری شهری است که توسط شرکت چینی برلیانس تولید شده است و با قرارداد این شرکت با پارس خودرو در کشور ایران هم عرضه می شود. خودروی برلیانس H220 برلیانس H220 یکی از محصولات سری H شرکت […]

برلیانس h220

مشخصات خودروی برلیانس اچ۲۲۰, عکس های خودرو برلیانس h220, قیمت و مشخصات فنی این خودرو

برلیانس h220 خودروی سواری شهری است که توسط شرکت چینی برلیانس تولید شده است و با قرارداد این شرکت با پارس خودرو در کشور ایران هم عرضه می شود.

خودروی برلیانس H220

برلیانس H220 یکی از محصولات سری H شرکت برلیانس است. این شرکت چینی از ابتدای فعالیتش در دهه نود میلادی یک دهه فقط اتوبوس های کوچک و یا مینی بوس تولید می کرد. بعد از آن فعالیت این شرکت وارد فاز جدید مونتاژ خودروهای خارجی شد. این شرکت تا چند سال خودروهای شاخص اروپایی و ژاپنی را مونتاژ می کرد.

حالا چند سالی است که شرکت برلیانس محصولات برند خودش را وارد بازار کرده است. خودروهای شرکت برلیانس وارد بازار ایران هم شده اند. خودروی برلیانس h220 یکی از این خودروها است. خودروی h220 در اصل نسخه هاچ بک خودروی برلیانس h230 است و به جز تفاوت ظاهری، تفاوت قابل ذکر دیگی ندارد. با توجه به این نکته که محصولات هاچ بک در ایران بسیار هوادار دارند، این خودرو توجه بیشتری نسبت به اچ ۲۳۰ در بازار ایران دارد.

خودروی برلیانس اچ ۲۲۰ در قالب دو مدل دنده دستی و دنده اتوماتیک در بازار خودروی ایران حضور دارد. محصولاتی که علاوه بر نوع جعبه دناده از نظر بعضی از قابلیت ها و امکانات هم با هم متفاوت هستند. در واقع مدل دنداه اتوامتیک اچ ۲۲۰ از قابلیت ها و امکانات بیشتری نسبت به دنداه دستی برخوردار است. البته این دو مدل از نظر مشخصان فنی زیاد با تفاوت ندارند.
برلیانس h220

 

مشخصات فنی برلیانس h220

خودروی برلیانس اچ ۲۲۰ همان موتور به کار رفته در خودروی برلیانس h330 را دارد. با این حال از آنجایی که خودروی برلیانس h320 تا حدی قوی تر از خودروی برلیانس اچ ۲۲۰ طراحی شده است، مسلما عملکرد موتور آن هم به همان نسبت ضعیف تر از خودروی برلیانس اچ ۲۲۰ خواهد بود. این موضوع را می توان یک نکته مثبت برای اچ ۲۲۰ حساب کرد.

موتور این خودرو بنزین سوز با تنفس طبیعی مدل BM15L است و گنجایش آن ۱۴۹۸ سی سی است. موتور آن ۴ سیلندر خطی و شانزده سوپاپ DOHC دارد. حداکثر توان خروجی این موتور معادل ۱۰۳ اسب بخار با احتساب ۵۸۰۰ دور در دقیقه است و حداکثر گشتاور تولیدی آن هم ۱۳۸ نیوتن متر با احتساب ۳۸۰۰ دور در دقیقه است.

مدل دستی این خودرو برلیانس اچ ۲۲۰ است که از وجود یک جعبه دنده دستی پنج سرعته برخوردار است و مدل دنده اتوماتیک آن هم از یک جعبه دنده خودکار شش سرعته مدل AMT بهره می برد.

اگر بچه شتاب صفر تا صد این خودرو به طور رسمی اعلام نشده است، اما در آزمایشات انجام شده حول و حوش ۱۳.۵ تا ۱۴ ثانیه می باشد. رقم ذکر شده مدل دنده اتوماتیک این خودرو است و در مدل دنده دستی شتاب آن ۱۳ ثانیه است. نمی توان گفت که این خودر پرشتاب است. برلیانس اچ ۲۲۰ در مقابل محصولات هم رده اشت هیچ نوع کم و کسری در زمینه سرعت ندارد.

بخوانید : بررسی خودروی برلیانس -H330 و عکس های برلیانس H330

در مجموع باید خودروی برلیانس h220 را یک خودروی متوسط شهری لقب داد که عملکرد کاملا متوسطی را در بخش فنی از خود به نمایش می‌گذارد. هرچند که این خودرو از نظر میزان مصرف سوخت عملکرد مناسبی دارد. متوسط میزان مصرف سوخت این خودرو در حالت چرخه‌ی ترکیبی حدود ۶.۵ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت براورد می شود. رقمی که برای محصولی با این مشخصات کم و بیش مناسب به نظر می‌رسد.

به دلیل آن که خودروی برلیانس اچ ۲۲۰ یک محصول ارزان قیمت به شمار می‌رود، برخی قطعات به کار رفته در آن چندان شاخص نیستند. به عنوان مثال می‌توان به سیستم ترمز عقب این خودرو اشاره کرد که به شکل قدیمی و منسوخ کاسه‌ای طراحی شده است. با این حال سیستم ترمز جلوی این خودرو مانند بسیاری از خودروهای روز از وجود حالت دیسکی خنک شونده بهره می‌برد. سایر مشخصات فنی مربوط به خودروی برلیانس h220 را نیز می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

مشخصات فنی خودروی برلیانس h220
نوع موتور خودرو بنزین سوز تنفس طبیعی L15BM
گنجایش موتور خودرو    ۱۴۹۸ سی سی
تعداد سیلندر  ۴ سیلندر
تعداد سوپاپ  ۱۶ سوپاپ
حداکثر توان خروجی موتور خودرو ۱۰۳ اسب بخار با احتساب ۵۸۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور تولیدی موتور خودرو ۱۳۸ نیوتن متر با احتساب ۳۸۰۰ دور در دقیقه
شتاب صفر تا صد خودرو   ۱۳ ثانیه در مدل دنده دستی – ۱۴ ثانیه در مدل دنده اتوماتیک
نوع جعبه دنده ۵ سرعته دستی – ۶ سرعته خودکار از نوع AMT
طول خودرو ۴۱۷۰ میلی متر
عرض خودرو ۱۷۰۳ میلی متر
ارتفاع خودرو  ۱۴۸۲ میلی متر
فاصله موجود میان دو محور خودرو ۲۵۷۰ میلی متر
وزن خالص خودرو   ۱۱۸۴ کیلوگرم
نوع فرمان خودرو الکتریکی
نوع سیستم تعلیق جلوی خودرو  مک فرسون
نوع سیستم تعلیق عقب خودرو  نیمه مستقل
نوع سیستم ترمز جلوی خودرو  دیسکی خنک شونده
نوع سیستم ترمز عقب خودرو  کاسه ای
مشخصات و اندازه رینگ خودرو  ۱۵ اینچ فولادی در مدل دنده دستی – ۱۵ اینچ آلومینیومی در مدل دنده اتوماتیک
اندازه و ابعاد چرخ خودرو ۱۸۵/۶۰R۱۵
استاندارد آلایندگی خودرو   یورو ۵
گنجایش مخزن سوخت خودرو  ۴۲ لیتر
میزان مصرف سوخت خودرو در حالت چرخه ترکیبی ۶.۵ لیتر به ازای پیمودن هر صد کیلومتر مسافت

 

امکانات و قابلیت‌های خودروی برلیانس h220

شاخص‌ترین امکانات و قابلیت‌های موجود در خودروی برلیانس h220 را می‌توانید در قالب لیست زیر مشاهده کنید.

 • بهره‌مندی خودرو از کامپیوتر اطلاعات سفر
 • برخورداری خودرو از سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر
 • وجود صندلی عقب با امکان پشتیبانی از قابلیت ایزوفیکس و وجود قفل شیشه و محافظ کودک
 • مجهز به قابلیت هشدار دهنده هنگام بسته نبودن کمربند ایمنی
 • وجود کیسه هوای ایمنی برای راننده و سرنشین صندلی جلو (در برخی از مدل‌های مونتاژ شده از این خودرو در ایران این قابلیت وجود ندارد)
 • مجهز به سیستم الکترومغناطیسی درب صندوق عقب
 • برخورداری خودرو از سیستم تهویه مطبوع
 • بهره‌مندی صندلی راننده و سرنشین جلو از قابلیت تنظیم در چهار جهت مختلف
 • مجهز به ترمز ضد قفل ABS و سیستم کمکی EBD برای حفظ هر چه بیشتر ثبات و پایداری خودرو
 • وجود شیشه بالابرهای برقی در شیشه‌های جلو و عقب خودرو
 • برخورداری از قابلیت تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو
 • امکان باز شدن خودکار درهای خودرو هنگام وقوع تصادف
 • وجود قفل مرکزی به همراه کنترل از راه دور
 • مجهز به یک سیستم صوتی کاربردی که از رادیو، ورودی یو اس بی و دو بلندگو برخوردار است و در مدل اتوماتیک این خودرو قابلیت پخش سی‌ دی به همراه دو بلندگوی اضافه نیز به آن افزوده می‌شود
 • امکان تنظیم برقی آینه‌های جانبی
 • وجود میله فرمان جمع شونده در خودرو
 • برخورداری صندلی‌های عقب خودرو از سیستم تاشونده
 • بهره‌مندی خودرو از قابلیت قفل شدن اتوماتیک درها هنگام رسیدن به سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت
 • دریافت پنج ستاره‌ی ایمنی از موسسه‌ی چینی سی ان سی ای پی

مواردی که به آن اشاره شد جزو امکاناتی به شمار می‌روند که در هر دو مدل دستی و اتوماتیک این خودرو می‌توان آنها را مشاهده کرد. با این حال تعدادی از امکانات در نظر گرفته شده برای این خودرو تنها در مدل اتوماتیک آن یافت می‌شود. از میان این امکانات می توان موارد زیر را بر شمرد.

 • مجهز به سان‌روف برقی
 • برخورداری از سنسور پارک دنده عقب
 • وجود چراغ مه شکن جلو

سوای سان‌روف که قابلیتی جذاب اما کم و بیش تزیینی به شمار می‌رود،  قابلیتی مانند سنسور پارک عقب یک قابلیت کاملا کاربردی است و وجود آن در مدل اتوماتیک این خودرو می‌تواند برای راننده بسیار سودمند باشد. در مجموع نمی‌توان از خودرویی در این حد و اندازه امکانات و قابلیت‌های بیشتر و متنوع‌تری را انتظار داشت.

 

برلیانس h220

مشخصات ظاهری خودروی برلیانس h220

اگرچه ظاهر خودروی برلیانس h220 در قیاس با شکل و شمایل سایر محصولات خارجی کاملا معمولی به نظر می‌رسد، اما در مقایسه با خودروهای ساخت داخل حداقل یک سر و گردن بالاتر قرار می‌گیرد. به عنوان مثال می‌توان به کاپوت این خودرو اشاره کرد که روی آن تعدادی خط حجم دهنده‌ به کار رفته است. خطوطی که نمونه‌ی مشابه با آنها در خودروهای ساخت داخل مشاهده نمی‌شود. همچنین طراحی سپر این خودرو، به خصوص بخش هواکش مانند پایینی آن نیز نسبت به خودروهای ساخت داخل بسیار بهتر و تاثیرگذارتر صورت گرفته است.

بخوانید :  فاو بسترن بی ۳۰ مشخصات، قیمت خودروی چینی بهمن موتور

نمای جلو

بخش جلو پنجره‌ی این خودرو حالتی پهن و نسبتا کم عرض دارد و تناسب چندانی با چراغ‌های جلوی برلیانس برقرار نمی‌کند. در مجموع اگر چراغ‌های جلوی خودروی برلیانس اچ ۲۲۰ تناسب بیشتری با بخش جلو پنجره‌ی آن برقرار می‌کردند، می‌توانستیم تاثیرگذاری بیشتری را در نمای جلوی این خودرو شاهد باشیم.

برلیانس h220

نمای کناری

در نمای کناری خودروی برلیانس h220 شاهد وجود یک خط حجم دهنده‌ی فرو رفته‌ در بخش پایینی بدنه‌ی این خودرو هستیم. خطی که از میانه‌های گلگیر جلو آغاز شده و به میانه‌های گلگیر عقب می‌پیوندد. نظیر همین خط حجم دهنده، البته به شکل نازک و برجسته‌‌ی آن، در بخش بالایی نمای کنار این خودرو نیز مشاهده می‌شود. خطی با برخورداری از طول بیشتر که از دو دستگیره‌ی در این خودرو عبور می‌کند.

برلیانس h220

نمای عقب

در نمای عقب خودروی برلیانس h220 نقش خطوط حجم دهنده چندان محسوس به نظر نمی‌رسد. علاوه بر آن نوع طراحی چراغ‌های عقب این خودرو هم ظرافت خاصی را بازتاب نمی‌دهد. در صورت بزرگ‌تر یا درازتر طراحی شدن این چراغ‌ها نتیجه‌ی نهایی می‌توانست بسیار بهتر از حالت فعلی باشد. وجود یک اسپویلر در نزدیکی سقف تاثیرگذاری نمای عقب خودروی برلیانس اچ ۲۲۰ را افزایش داده است. اما این موضوع به تنهایی نمی‌تواند جور عدم وجود جزییات کافی در نمای عقب خودروی برلیانس اچ ۲۲۰ را بکشد.

از دیگر نکات قابل اشاره در نمای عقب این خودرو می‌توان به نوع طراحی شیشه‌ی عقب آن اشاره کرد که دید چندان مناسبی را در اختیار راننده قرار نمی‌دهد. از همین رو وجود سنسور پارک دنده عقب در نسخه‌ی اتوماتیک این خودرو اهمیت دو چندانی می‌یابد. نوع طراحی سپر عقب این خودرو نیز کاملا معمولی به نظر می‌رسد.

برلیانس h220

نمای داخل

فضای درون کابین خودروی برلیانس h220 از نظر جادار بودن کم و کسری خاصی ندارد. این موضوع را علاوه بر فضای مخصوص نشستن سرنشینان در فضای مختص به حمل بار نیز می‌توان مشاهده کرد. به طور کل اگر قصد انجام سفر با این خودروی هاچ بک را دارید، نگرانی خاصی از بابت کمبود جا نخواهید داشت. این در حالی است که معمولا خودروهای هاچ بک از نظر برخورداری از فضای کافی برای نشستن سرنشینان یا حمل بار عملکرد چندان چشم‌گیری ندارند.

با این حال از نظر نوع و کیفیت طراحی نمی‌توان نکته‌ی خاصی را در فضای داخلی خودروی برلیانس اچ ۲۲۰ مشاهده کرد. طراحی داشبورد و اجزای آن بسیار ساده انجام شده است و جزییات خاصی را بازتاب نمی‌دهد. جنس مواد به کار رفته در طراحی اجزای کابین این خودرو نیز مانند بسیاری از خودروهای هم رده کیفیت چندان مناسبی ندارد و به هیچ وجه مرغوب نیست. با این حال این کاستی‌ها با توجه به ارزان قیمت و اقتصادی بودن این خودرو چندان دور از انتظار جلوه نمی‌کند.

به طور کل اگرچه شکل و شمایل ظاهر خودروی برلیانس اچ ۲۲۰ چه در نمای داخلی و چه در نمای خارجی به گونه‌ی کاملا ساده‌ای طراحی شده است و از وجود جزییات اندکی بهره می‌برد، اما در قیاس با خودروهای داخلی می‌توان جایگاه بالاتری را به آن اختصاص داد.

 

برلیانس h220

قیمت خودروی برلیانس h220

خودروی برلیانس h220 چه در زمان پیش از جهش ناگهانی قیمت‌ها در بازار خودروی ایران و چه در شرایط فعلی یکی از خودروهای سواری ارزان قیمت حاضر در بازار محسوب می‌شود. البته این ارزان قیمت بودن را باید در قیاس با سایر محصولات چینی بررسی کرد. چرا که در غیر این صورت قیمت این خودرو نه در شرایط فعلی و نه در زمان پیش از جهش قیمت‌ها به هیچ وجه منصفانه به نظر نمی‌رسد.

قیمت نسخه‌ی دنده دستی این خودرو در بازار آزاد هم اکنون به طور متوسط حدود ۶۰ میلیون تومان است. البته اگر خواهان در اختیار داشتن رینگ آلومینیومی باشید باید حدود دو میلیون تومان بیشتر بپردازید. مدل دنده اتوماتیک این خودرو نیز هم‌ اکنون با متوسط قیمتی حول و حوش ۷۸ میلیون تومان در بازار آزاد معامله می‌شود. این در حالی است که تقریبا چهار ماه قبل قیمت مدل دستی این خودرو حدود ۴۶ میلیون تومان بود و مدل اتوماتیک این خودرو نیز با قیمتی در حدود ۵۰ میلیون تومان معامله می‌شد.

به هر حال اگر قصد خرید یک خودروی سواری نسبتا ارزان قیمت را دارید و نمی‌خواهید این خودرو از محصولات ساخت داخل باشد می‌توانید به سراغ خودروی برلیانس h220 بروید. در پایان توجه شما را به مشاهده‌ی ویدیویی از این خودرو جلب می‌کنیم.

اگر شما مالک خودروی اچ۲۲۰ برلیانس هستید می توانید در بخش دیدگاه این مطلب در مورد این خودرو دیدگاه خود را برای مخاطبان بیان کنید.