افزایش قیمت طلا و سکه، آیا سکه گران خواهد شد؟

افزایش قیمت طلا و سکه، آیا سکه گران خواهد شد؟ در روز های گذشته قیمت سکه و طلا کاهش محسوسی داشته و شاهد سقوط نسبتا گسترده ای بودند. اما با افزایش قیمت دلار، سکه و طلا نیز افزایشی شده و حرکت صعودی آنها ادامه خواهد یافت. خروجی آمارهای اقتصادی روز جمعه ۲۰ دلار از دست […]

افزایش قیمت طلا و سکه، آیا سکه گران خواهد شد؟


در روز های گذشته قیمت سکه و طلا کاهش محسوسی داشته و شاهد سقوط نسبتا گسترده ای بودند. اما با افزایش قیمت دلار، سکه و طلا نیز افزایشی شده و حرکت صعودی آنها ادامه خواهد یافت.

خروجی آمارهای اقتصادی روز جمعه ۲۰ دلار از دست رفته انس را برگرداند تا این بار با تقویت شاخص دلار، بازارهای فارکس ( بخصوص نفت ) را گرفتار خود کند و کاهشی شوند ولی سقف شکنی احتمالی نرخ بازده اوراق ۱۰ ساله آمریکا کماکان اونس را تهدید می کند.

انس طلا

برای بازارهای ایران که کوتاه مدت کار می کنند کلوز اونس در کانال ۱۷۰۰ دلار مهم تلقی می گردد که در نتیجه آن، با تقویت دلار پشت خطی، سکه روز گذشته در میانه های کانال ۱۰۶۰۰ ماند ولی حباب مثبتت نیز به کانال ۶۰۰ هزار تومانی افت کرد که ناشی از نا امیدی به روند اونس بود.

با افزایش قیمت دلار پشت خطی در روز جمعه و رسیدن آن به نزدیکی مرز ۲۵ هزار تومان، برای بار دیگر قیمت سکه روند افزایشی خود را آغاز کرده است و قیمت آن به ۱۰۹۰۰ تومان رسید.

سکه

مهم ترین عامل افزایشی قیمت دلار، کاهش احتمال توافق میان ایران و آمریکا بود که امید سرمایه گذاران نسبت به بازگشت این دو کشور به برجام را کاهش داد.

همراه با ناامید شدن سرمایه گذاران نسبت به برجام و افزایش قیمت دلار در بازار، قیمت سکه به بالای کانال ۱۰۸۰۰ تومان صعود کرد که از آن به عنوان کانال صعودی قیمت سکه یاد می شود.

دلار

اگه قیمت دلار به کانال ۲۵ هزار تومان وارد شده و قیمت سکه نیز در بالای ۱۰۸۰۰ تومان تثبیت گردد، قیمت سکه افزایشی شده و می تواند برای بار دیگر کانال ۱۱ میلیون تومان را به دست آورد.

سایر خبر های مفید در ۵ ساعت گذشته