ادامه سقوط قیمت ها در بازار طلا+تحلیل تکنیکال

ادامه سقوط قیمت ها در بازار طلا+تحلیل تکنیکال از روز های پایانی هفته گذشته تا به امروز قیمت طلا کاهش قابل توجهی یافته است. طلا با وجود اینکه در روز گذشته تلاش کرد تا کمی از قیمت های از دست رفته خود را جبران کند اما چندان موفق نبود و روند نزولی همچنان ادامه دارد. […]

ادامه سقوط قیمت ها در بازار طلا+تحلیل تکنیکال


از روز های پایانی هفته گذشته تا به امروز قیمت طلا کاهش قابل توجهی یافته است. طلا با وجود اینکه در روز گذشته تلاش کرد تا کمی از قیمت های از دست رفته خود را جبران کند اما چندان موفق نبود و روند نزولی همچنان ادامه دارد.

قیمت هر انس طلا در لحظه نوشتن این خبر ۱۷۱۵ دلار است که در پایین ترین سطح هفته ماه گذشته قرار داشته و از هفته گذشته تا اکنون بیش از صد دلار کاهش قیمت داشته است.

طلا

با وجود اینکه در روز گذشته آمار اقتصادی منفی ایالات متحده منتشر شد، قیمت طلا نتوانست افزایش چندانی پیدا کند چراکه سرمایه گذاران در حال حاضر شرایط اقتصادی را مثبت دانسته و خرید طلا را منطقی نمی دانند.

با این وجود امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه) به سخنان جروم پاول و بسته محرک مالی جدید بایدن توجه خواهد کرد و قیمت آن تحت تاثیر خواهد گرفت.

تحلیل طلا

کارشناسان معتقدند که با وجود کاهش های شدید در قیمت طلا، بسته محرک ۲ تریلیون دلاری بایدن می تواند سوخت مورد نیاز طلا را فراهم کرده و برای بار دیگر آن را به سمت قیمت های بالا تر سوق دهد.

هرچند اگر سطح حمایت بسیار قدرتمند ۱۷۰۰ دلار شکسته شود قیمت طلا می تواند تا محدوده ۱۶۶۰ تا ۱۶۷۰ دلار نیز سقوط کند.

باید توجه داشت که نرخ بازده خزانه داری می تواند بیشترین تاثیر را بر روی قیمت طلا بگذارد. در سخنان رئیس فدرال رزرو در روز های آینده مشخص خواهد شد که این بانک تا چه اندازه بازده خزانه داری را افزایش خواهد داد.

تحلیل تکنیکال

حال اگر به نمودار های قیمت طلا توجه کنیم طلا در زیر میانگین حرکت ۲۰۰ روزه خود قرار گرفته است که می تواند سقوط بیشتر قیمت طلا را رقم بزند.

طلا در نقاط ۱۷۲۵ و ۱۷۲۷ دلار دارای مقاومت های بسیار شدیدی بوده که برای افزایشی شدن قیمت ها باید بتواند این مقاومت ها را بشکند.

اما در پایین نمودار ما شاهد نقاط حمایت چندان قدرتمندی نیستیم و تنها در ۱۷۰۶ دلار حمایت ضعیفی وجود دارد. هرچند نقطه ۱۷۰۰ دلار از نظر روانی برای طلا بسیار مهم بوده و از همین جهت دارای حمایت قوی می باشد.

سایر خبر های مفید در ۳ روز گذشته