احتیاط در بازار دلار، قیمت دلار و یورو در صرافی ملی افزایش یافت

احتیاط در بازار دلار، قیمت دلار و یورو در صرافی ملی افزایش یافت در روز های اخیر بازار در تعطیلات سال نو قرار داشته و تغییرات زیادی را تجربه نکرده است اما اخبار مختلف باعث شده است تا معامله گران با نهایت احتیاط به بازار دلار نگاه کنند. با سفر امروز وزیر امور خارجه چین […]

احتیاط در بازار دلار، قیمت دلار و یورو در صرافی ملی افزایش یافت


در روز های اخیر بازار در تعطیلات سال نو قرار داشته و تغییرات زیادی را تجربه نکرده است اما اخبار مختلف باعث شده است تا معامله گران با نهایت احتیاط به بازار دلار نگاه کنند.

با سفر امروز وزیر امور خارجه چین به تهران فضای احتیاط بر بازار دلار حاکم هست و بازار ساز دیروز، دلار نیمایی و دلار صرافی ملی را تا بازگشایی بورس تهران در کانالهای ۲۲ و ۲۳ هزار تومان نگه داشت.

دلار و یورو

لذا دلار کماکان به اخبار سیاسی حساس هست و برای افزایشی و تثبیت قیمت به درهم بالای کانال ۷۰۰۰ تومان نیاز دارد. با توجه به ماندن درهم در کانال ۶۹۰۰ تومان، دلار تهران را در محدوده ۲۴۹۰۰ تا ۲۵۵۰۰ تومان باقی خواهد ماند.

شنیده های برجامی حاکی از این است که آمریکا به دنبال اعطای دو امتیاز به ایران با نام « اقدام سازنده» بود که اولا ۱۵ میلیارد دلار از منابع ایران آزاد گردد و دوم اجازه سرمایه گذاری اروپا در ایران را می دهد ولی ایران جهت حسن نیت به دنبال رفع تحریم ها است.

دلار

دلار در روز گذشته کماکان در محدوده رنج شده ۲۴۹۰۰ تا ۲۵۱۵۰ تومان باقی ماند. با سفر وزیر امورخارجه چین به تهران، امروز سند ۲۵ ساله ایران و چین امضا می شود.

بستن قرارداد ۲۵ ساله ممکن است ۵۰۰ میلیارد دلار به کشور تزریق کند و به نظر می رسد این روند به نفع بورس باشد ولی هر اتفاقی می تواند روند بازار را تحریک کند.

یورو

کماکان دلار برای افزایشی شدن نیاز به درهم بالای ۷۰۰۰ تومان دارد تا در کانال ۲۵۲۰۰ تثبیت گردد و محدوده ۲۴۵۰۰ تا ۲۵۱۵۰ محدوده رنج دلار محسوب می گردد.

امروز قیمت دلار در صرافی ملی ۶۸۳ تومان افزایش یافته و به ۲۴۶۴۳ تومان رسید. یورو نیز با ۳۷۴ تومان افزایش به ۲۸۶۶۳ تومان رسید.

دلار نیمایی هم مجددا وارد کانال ۲۳ تومان گردید تا دلار تهران در محدوده ۲۵۱۰۰ تا ۲۵۵۰۰ تومان قابل پیش بینی باشد. اگر دلار تهران در کانال ۲۵۲۰۰ تثبیت نگردد احتمال برگشت قیمت را دارد.

سایر خبر های مفید در ۳ روز گذشته