صفحه نخست ورزش اخبار ورزشی آن چهار سال کذایی فراموش شدنی نیست/ به تیم ملی تکواندو برمی‌گردم

آن چهار سال کذایی فراموش شدنی نیست/ به تیم ملی تکواندو برمی‌گردم

۰
0
98

به گزارش خبرنگار مهر، روزهای پایانی سال ۹۴ و درست شش ماه قبل از المپیک ۲۰۱۶ ریو یک خبر جامعه تکواندو را به شوک فرو برد. مثبت اعلام شدن تست دوپینگ امید عمیدی، ملی پوشی که برای حضور در المپیک تلاش می‌کرد، محرومیت چهار ساله و دوی از میادین ورزشی را برای هم به همراه داشت.

در روزهایی که سایه شوم دوپینگ تکواندو ایران را تحت شعاع قرار داده بود، عمیدی در جریان رقابتهای فجیره بعد از نشان طلا تست دوپینگ داد و با وجود ماده «بتامتازون» چهار سال محروم شد. در همان زمان عمیدی در مصاحبه‌های خود عنوان کرد که اگر فدراسیون بهتر عمل می‌کرد، این محرومیت نباید شامل حال او می‌شود و می‌توانست به «cas» شکایت کند و در نهایت تلاش‌ها به جایی نرسد تا او بدترین چهار سال زندگی خود را سپری کند.

یاس و نا امیدی باعث خروج و از ایران شد، مدتی در گرجستان تمرین کرد تا وارد رینگ MMA شود، ولی عشق به تکواندو و امید به بازگشت دوباره به سطح اول تکواندو جهان او را به ایران و سالن تمرین بازگرداند و با وجود سختی‌های فراوان در انتظار پایان محرومیت چهارساله ماند.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد این چهار سال گفت: خدا را شکر آن چهار سال کذایی با تمام سختی‌ها و بدی‌ها تمام شد. زندگی نامه من در این چهار سال شاید یک کتاب شود. شاید برای کسی مهم نباشد. در واقع کسی درک نمی‌کند چه به من گذشت. کسی کمک نکرد، شرایط مالی بدی داشتم، مدتی از ایران رفتم، آرایشگر شدم و….

عمیدی افزود: در این مدت خیلی چیزا یاد گرفتم و خیلی افراد را شناختم. خیلی از مسئولینی تا زمانی که مبارزه می‌کردیم یا به قولی به درد بخور بودم پیگیر کارها بودند. ولی بعد از آن حتی یکبار هم تماس نگرفتند و حالی نپرسیدند. تکرار خاطرات تلخ دردی دوا نمی‌کند، خدا را شکر تمام شد.

عضو پیشین تیم ملی تکواندو ادامه داد: ششم اسفندماه محرومیت چهار ساله‌ام تمام شد، تمرینات خود را مانند گذشته و اما جدی تر دنبال می‌کنم. خدا خواست با دعوت و هماهنگی امید غلامزاده سرمربی ایرانی چین تایپه به این کشور آمدم و قرار است شش ماه در کنار ملی پوشان تایوانی که برای کسب سهمیه در قاره آسیا آماده می‌شوند اینجا تمرین کنم.

وی در پایان گفت: بعد از پایان حضورم در تایوان، به ایران بازمی گردم و برای بازگشت به اردوی تیم ملی و رسیدن به ترکیب ثابت تلاش خواهم کرد. مدالی را که دوست داشتم در تکواندو بگیرم را هنوز بدست نیاوردم و برای رسیدن به آن سخت تلاش خواهم کرد. با آمادگی بالا می آیم تا حق خود را تکواندو بگیرم. به فکر مسابقات جهانی ۲۰۲۱ هستم و باید تورنمنت‌های مختلف بروم تا رنکینگ خود را بالا ببرم.

مشاهده محتوا بیشتر
بارگذاری بیشتر نوشته های  اخبار ورزشی

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است